SIATKÓWKA. Patriak utarł nosa

2015-12-15 2:20:26

W hali Gimnazjum nr 4 na legionowskich Piaskach odbył się dwudniowy turniej Mazowieckiej Ligi Młodziczek. Sześć drużyn rywalizowało systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcą został zespół MOS Wola Warszawa, który prowadził trener Janusz Patriak, przed niespełna dwoma laty odsunięty od pracy w… legionowskim klubie.

Nic dziwnego, że choćby w tym kontekście szczególnego znaczenia nabrał mecz podopiecznych Janusza Patriaka z LTS-em, trenowanym przez Aleksandra Miętka. Pierwszego seta wygrały legionowianki 25:18. MOS wyrównał stan rywalizacji, po wygranym secie do… 18. O wszystkim zadecydował tie-break, który wygrały warszawianki 15:12.
Dodajmy, że obie drużyny najkorzystniej zaprezentowały się podczas legionowskiej imprezy i zajęły w niej dwa pierwsze miejsca. MOS wygrał wszystkie spotkania, LTS zanotował jedną porażkę. Podium turnieju uzupełniła drużyna Nike Ostrołęka. Czwarte miejsce i pozostanie na tym poziomie rozgrywek zajęła UKS Dębina Nieporęt (na naszym zdjęciu). Podopieczne trenera Dariusza Pieśniaka wygrały pewnie ze stołecznymi zespołami młodziczek SMS i Metro.
Kolejność turnieju:
1. MOS Wola Warszawa – 10 pkt, 2. LTS Legionovia Legionowo – 9 pkt, 3. Nike Ostrołęka – 8 pkt,
4. UKS Dębina Nieporęt
– 7 pkt, 5. SMS Warszawa
– 6 pkt, 6. Metro Warszawa – 5 pkt. Po trzech turniejach na czele LTS Legionovia Legionowo. Za legionowskimi dziewczętami, MOS Wola Warszawa i Nike Ostrołęka. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej.