SIATKÓWKA. Pierwszy krok

2017-04-04 11:09:31

W niedzielnym spotkaniu siatkarki Legionovii pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Było to pierwsze spotkanie dwumeczu o trzynaste miejsce w Orlen Lidze. Rewanż w najbliższą sobotę (godz.17) w Ostrowcu. Zwycięzca dwumeczu uniknie gry w barażu o utrzymanie w OL z najlepszym zespołem I ligi. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego pierwszy, zwycięski krok mają więc za sobą.

Niedzielny spotkanie ostatniej drużyny (Legionovia) fazy zasadniczej OL z przedostatnią (KSZO) stało na – delikatnie mówiąc – słabiutkim poziomie. O dwóch pierwszych setach tego „widowiska” nie warto wspominać. Oba zespoły, sparaliżowane chyba wagą spotkania, a może zmęczeniem sezonem, rozpaczliwie próbowały grać w siatkówkę, ale w zasadzie – błąd gonił błąd, nieporadność i braki w siatkarskim abecadle – raziły w oczy.

Legionovwaianki jakimś ‘cudem” wygrały pierwszego seta. Przy stanie 22:24 i serwisie Anny Bączyńskiej rywalki miały piłkę setową w górze, ale nie potrafiły skorzystać z okazji. W drugiej, podobnej do pierwszej, czyli słabej i nudnej partii, zespół trenera Dariusza Parkitnego nie powielił już błędów z końcówki pierwszego seta. Po ataku Joanny Kapturskiej ostrowiczanki wygrały seta 25:20 i wyrównał stan meczu na 1:1.

O dwóch pozostały setach tego meczu można pisać w nieco cieplejszych słowach, ale tylko w kontekście gry legionowianek. Gospodynie przy serwisie Moniki Bociek, miły swoje najlepsze momenty w tym meczu. Uzyskały kilkupunktową przewagę (17:11) i mimo kilku wahnięć w grze, nie roztrwoniły przewagi do końca tego seta.

Kiedy na początku czwartej partii legionowianki wyszły na prowadzenie 8:3 (a potem 16:8) z rywalek „uszło powietrze”, straciły wiarę, że w Legionowie mogą ugrać coś więcej, niż tylko jednego seta. Tym bardziej, że słaby chyba dzień miała rozgrywająca KSZO – Ewelina Polak, która z „upodobaniem” posyłała w ataku swe koleżanki idealnie w blok Klaudii Alagierskiej. Nasza środkowa m.in. dzięki temu (ale nie wyłącznie, bo przecież punktowała po ataku i „zdrapkach”) otrzymała statuetką MVP tego meczu.

Atakuje legionowski kapitan, środkowa Iga Chojnacka Fot.. Piotr Kucza

Legionowianki uczyniły pierwszy krok, aby oddać miano „czerwonej latarni” sezonu 2016/2017 drużynie KSZO z Ostrowca. Czy jednak rywalki z doświadczonymi Joanną Kapturską, Dorotą Ściurką i wyjątkowo mało grającą w Legionowie, Roksaną Brzóską na czele, zagrają w równie słabo jak w niedzielę? Sprezentują naszej drużynie aż 36(!) punktów po błędach własnych, w tym 15 po błędach serwisowych!?

Legionovia – KSZO 3:1 (26:24, 20:25, 25:18, 25:16). Legionovia: Grabka (1), Mikołajewska (10), Alagierska (11), Bączyńska (12), Bociek (20), Chojnacka (6), Korabiec, Adamek (obie libero) oraz Rasińska (1), Pacak. Dla KSZO najwięcej punktów zdobyły: 22- J. Kapturska, 10 – Joanna Szałankiewicz, 6 – D.Ściurka.