SIATKÓWKA PLAŻOWA. Z naszą Olą w składzie. Kwalifikacje olimpijskie

2023-05-23 8:13:17

W szkockim Ayr zakończył się Puchar Narodów w siatkówce plażowej. Reprezentacja Polski pokonała pary z Belgii, Szkocji i Czech, wygrała grupę F i tym samym awansowała do turnieju finałowego. W składzie – legionowianka Ola Wachowicz

Puchar Narodów, czyli CEV Beach Nations Cup, to część kontynentalnych kwalifikacji olimpijskich. Jedną z dwóch par polskiej drużyny w tych kwalifikacjach stanowią Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.
Ta druga., to wychowanka LTS Legionovia. Ola Wachowicz (rocznik 1992) zaczynała swoją sportową przygodę od siatkówki halowej. Następnie studiowała w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie rywalizując w tamtejszej lidze akademickiej. Od roku 2018 pokochała plażę i zdobyła już kilka laurów w tej odmianie siatkówki. Jest dwukrotną srebrną medalistą MP. W roku 2022 wraz z J. Gruszczyńską zdobyła we Wrześni tytuł mistrzyń Polski. Ma też na swoim koncie Puchar Polski na plaży. Czy wraz z reprezentacją kraju zdobędzie kwalifikację Olimpijską? Tego Aleksandrze Wachowicz życzymy!

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *