Facebook


SIATKÓWKA. Ponownie do Łodzi

2017-04-05 12:21:25

W pierwszej fazie rozgrywek play-off Młodej Ligi Kobiet zespół Leginovii prowadzony przez trenera Wojciecha Lalka poradził sobie w dwumeczu z drużyną ŁKS Szkoła Gortata. Po zwycięstwie w Łodzi 3:1, legionowskie juniorki wygrały w ostatnią środę w Legionowie 3:0 (25:15, 25:16, 25:23).

W drugiej fazie play-of rywalem legionowianek będzie drugi z łódzkich zespołów – Budowlani. Pierwszy mecz tego dwumeczu odbędzie się już w najbliższą środę w Łodzi. Dodajmy, że młode łodzianki dwukrotnie wygrały z MS Dąbrowa Górnicza (3:1 i 3:0).

Oprócz pary legionowsko- łódzkiej o awans do turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Polski (Under – 23) powalczą w dwumeczu zespoły Chemika Police i Pałacu Bydgoszcz. Mówiąc innymi słowy: grupa „A” (północna) okazała się w tej rywalizacji zdecydowanie mocniejszą, bo w ostatniej fazie rywalizacji zostały właśnie cztery drużyny grupy „A”, a którą to grupę – przypomnijmy – wygrała po fazie zasadniczej Legionovia.

MVP spotkania z ŁKS Szkoła Gortata została legionowska środkowa, Julia Skowron odbiera statuetkę od Alojzego Świderka Fot. fotoMID

MVP spotkania z ŁKS Szkoła Gortata została legionowska środkowa, Julia Skowron odbiera statuetkę od Alojzego Świderka Fot. fotoMID

Finałową czwórkę uzupełnią dwie drużyny, które dopiero teraz przystąpią do młodzieżowej rywalizacji o tytuł mistrza kraju. Pomysł rozgrywania mistrzostw młodzieżowych (U-23), w których dwanaście drużyn rywalizuje między sobą przez cały sezon, „wycinając się” wzajemnie i czterech uprzywilejowanych zespołów, które otrzymały tzw. dzikie karty, jest delikatnie mówiąc – chybiony. Argumenty o promowaniu siatkówki w mniej znanych ośrodkach krajowych na zasadzie przyznanego im handicapu, w tej fazie rywalizacji są mocno wątpliwe, że o zasadach fair play nie wspomnę.

JERZY BUZE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *