Facebook


SIATKÓWKA. Porażka po tie-breaku

2016-11-23 12:38:19

Nie udało się siatkarkom Legionovii odnieść drugiego zwycięstwa w rozgrywkach Orlen Ligi. W  niedzielę, w wyjazdowym spotkaniu podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego uległy Atomowi Trefl Sopot 2:3, przegrywając decydującego seta 13:15. Był to drugi (po Muszynie) pojedynek legionowianek przegrany w tie-breaku.

Spotkanie najmłodszych zespołów w OL, jak na nadmorski klimat miejsca jego rozgrywania przystało, było …falujące. Nasza drużyna wygrała pierwszego seta, dwa następne padły łupem sopocianek. W czwartym nasze dziewczyny ponownie zerwały się do walki doprowadzając w meczu do remisu. W decydującym – piątym gospodynie zachowały więcej zimnej krwi i w efekcie dwa punkty przypadły zespołowi Piotra Mateli. Nasza drużyna musiała zadowolić się jednym.

Jeszcze w ubiegłym sezonie większość zawodniczek po obu stronach siatki rywalizowało na parkietach Młodej Ligi Kobiet. W tym sezonie, po podobnych kłopotach ze sponsorami w obu klubach, młode siatkarki stanowią trzony swoich zespołów w rozgrywkach seniorskich. Ten przeskok na wyższy poziom sportowej konfrontacji do łatwych nie należy i mimo ambicji oraz woli walki, widać to było w niedzielnej rywalizacji w Hali 100-lecia w Sopocie. Dobre akcje przeplatały się ze sporą ilością błędów własnych. Ciągła koncentracja nie była autem obu drużyn.

Natalia Gajewska przez dwa sezony reprezentowała legionowskie barwy. W tym młoda 22-letnia rozgrywająca  poprowadziła już swój macierzysty klub do zwycięstwa nad Legionovią Fot. fotoMiD

Natalia Gajewska przez dwa sezony reprezentowała legionowskie barwy. W tym młoda 22-letnia rozgrywająca poprowadziła już swój macierzysty klub do zwycięstwa nad Legionovią Fot. fotoMiD

Grę legionowianek „ciągnęły” skuteczne na siatce, atakująca Monika Bociek i przyjmująca Ewelina Mikołajewska. Nieźle, lepiej niż w spotkaniu w Bydgoszczy, radziły sobie też obie środkowe – Kasia Połeć i Iga Chojnacka, ale jeszcze lepiej ich vis a vis – Małgorzata Skorupa (MVP spotkania) i Justyna Łukasik. W tym wyrównanym niemal we wszystkich statystykach meczu, chyba lepsza gra blokiem ( m.in. środkowych Trefla) przesądziła o zwycięstwie „atomówek” (w tym elemencie 16/8 dla gospodyń). Warto równie zauważyć, że aż siedem siatkarek Atomu może poszczycić się dwucyfrowym dorobkiem punktowym. W naszej drużynie tylko dwie.
Po 6. kolejkach rozgrywek OL w tabeli przewodzą z dorobkiem 17. punktów zespoły Budowlanych Łódź i Chemika Police. Legionovia zgromadziła 5 punktów i zajmuje 12. lokatę. Za nami tylko PTPS Piła ( także 5 pkt.) i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (4 pkt.). W najbliższy poniedziałek, w Legionowie, w telewizyjnym meczu nasz zespół spotka się z zajmującą czwartą lokatę drużyną Deweopresu Rzeszów.

Oto skład Legionovii ze spotkania w Sopocie: Wawrzyniak, Mikołajewska (16), Połeć (9), Bociek (23), Skiba (2), Chojnacka (9), Adamek (libero) oraz Grzelak (4), Rasińska, Grabka (2), Bączyńska(1) Dla Atomu najwięcej punktów zdobyły: po 15 – Beata Mielczarek i Karolina Goliat, 14 – Małgorzata Skorupa, 12 – Justyna Łukasik.

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *