Facebook
SIATKÓWKA. Potwierdzają aspiracje. Szóste i siódme zwycięstwo!

2019-12-17 2:43:42

Siatkarki DPD Legionovia w ubiegłym tygodniu kontynuowały swą zwycięską passę. Odniosły swoje szóste i siódme zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2019/2020, Coraz pewniej czują się w górnych rejonach tabeli, swą grą potwierdzają, że mogą namieszać w rywalizacji. Już dziś, choć rozgrywki nie dotarły jeszcze do półmetka, część fachowców okrzyknęła zespół trenera Alessandro Chappiniego – czarnym koniem rozgrywek


W środę nasze panie dobrze wywiązały się z roli faworyta spotkania, pokonując w DPD Arenie Legionowo 3:1 zespół z Wrocławia , z byłymi naszym (Olą Rasińską i Natalią Gajewską) w składzie .Co prawda pod gładkim wygraniu pierwszego seta i jeszcze gładszym przegraniu drugiego, można mieć było wątpliwości, czy wszystko potoczy się zgodnie z planem, ale potem legionowianki potwierdziły, że znają już swoją moc , mają także rożne opcje w ataku, coraz lepiej rozumieją się na boisku, potrafią się też odpowiednią skoncentrować. Górowały nad rywalkami blokiem (11/6), trochę gorzej serwowały, Potrafiły jednak zneutralizować najlepiej punktującą zawodniczkę meczu ( A. Rasińska – 26. punktów zdobytych: 20. atakiem, 4, blokiem. 2. asami serwisowymi), a Alicja Grabka (MVP meczu) potwierdziła, że powołanie do reprezentacji kraju jest w pełni uzasadnione.

DPD Legionovia – #Volley Wrocław 3:1 (25:19, 16:25, 25:20, 25:20). Legionovia: Grabka (3), Damaske (10), Tokarska (3), Oliveira Souza (16), Strantzali (14), Łukasik (8), Lemańczyk, Adamek (obie libero) oraz KarpińskaFidon-Lebleu(5), Wójcik (4), Matejko. Dla gości najwięcej punktów zdobyły: 26- Aleksandra rasińska, 8 – Karolina Fedorek, po 6 – Natalia Murek i Aleksandra Gancarz.
W niedzielę, w wyjazdowym spotkaniu legionowianki wygrały również za trzy punkty, pozwalając rywalkom „urwać” sobie tylko jednego seta. Z tym, że w Bydgoszczy miejscowe „Pałacanki” po dwóch pierwszych gładko przegranych setach, wygrały trzecią partię, a w czwartej mocno postawiły się naszym dziewczynom. Te nie dopuściły jednak do tie-breaku, potwierdzając, że coraz lepiej potrafią się skoncentrować, czując oddech rywalek na plecach i swoją moc na boisku. W Bydgoszczy wspaniale punktowały Olga Strantzali (MVP meczu) i Juliette Fidon-Lebleu. Dużo więcej punktów niż zespół rywalek nasz zespól zdobył w tym meczu blokiem. Godnym odnotowania jest fakt, że w Bydgoszczy zadebiutowała w seniorskim zespole Legionovii juniorka jeszcze – Agata Plaga.
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia 1:3( 15: 25, 16:25, 25:18, 25:27). Legionovia: Grabka (5), Fidon-Lebleu(22), Tokarska (6), Oliveira Souza (9), Strantzali9 (23), Łukasik(7), Lemańczyk (libero) oraz Wójcik, Damaske (1), Plaga. Dla pałacu najwięcej punktów zdobyły: 16-Monika fedusio, 13- Ewelina Żurowska, 12- Marta Ziółkowska.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *