SIATKÓWKA. Pożegnanie z Puchar Challenge. Dwa razy po 0:3

2022-12-16 11:58:09

Fot. CEV

Siatkarki IŁ Capital Legionovia Legionowo dwukrotnie przegrały we Włoszech z Reale Mutua Fenera Chieri 0:3 w meczach 1/16 finału Pucharu Challenge. Odpadły tym samym z rywalizacji

Pierwsze starcie, w ostatnią środę, nasz zespół przegrał w trzech setach, a siatkarki z Legionovii nie miały w nim wiele do powiedzenia. W żadnym z trzech setów nie zdołały zdobyć dwudziestu punktów. Marta Duda (11) i Aleksandra Jedut (10) zdobyły najwięcej punktów dla naszej drużyny. U zwyciężczyń najlepiej punktowały Francuzka – Helena Cazaute (15) i reprezentantka Belgii – Kaja Grobelna (13). W zespole z Chieri wystąpiła również Olivia Różański. Przyjmująca reprezentacji Polski w latach 2020–22 była zawodniczką Legionovii. W meczu przeciwko byłemu klubowi zagrała w wyjściowym składzie i wywalczyła 8 punktów.

Reale Mutua Fenera Chieri‎ – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:14, 25:18, 25:16)

Drugie spotkanie (czwartek) zapewne ze względów oszczędnościowych (i słusznie) również odbyło się w Chieri, mimo że w roli gospodarza występowała Legionovia. Tym samym Olivii Różański nie zobaczymy jednak w Legionowie. Podobnie jak pierwsze spotkanie, również rewanż toczył się pod dyktando ekipy z Italii. Najlepiej punktującą zawodniczką Legionovii była tym razem Aleksandra Dudek, która wywalczyła 8 oczek. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów wywalczyły Francesca Villani (15), Olivia Różański (12) i reprezentantka Szwajcarii – Maja Storck (12).

Przpomnijmy, że IŁ Capital Legionovia w 1/32 finału wygrała rywalizację z greckim ASP Thetis Voula. Pierwsze spotkanie w Grecji legionowianki co prawda przegrały 0:3, ale w drugim zrewanżowały się rywalkom również w trzech setach, więc o awansie decydował złoty set. Legionovia zwyciężyła w nim 15:10. Po porażkach z Reale Mutua Fenera Chieri‎ polski klub odpadł z Pucharu Challenge.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Reale Mutua Fenera Chieri‎ 0:3 (12:25, 18:25, 15:25)

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *