SIATKÓWKA. Prawie w komplecie – DPD Legionowia

2019-07-03 12:57:20

Sukcesywnie, za oficjalną stroną klubu DPD Legionovia, informujemy o kompletowaniu nowego składu naszej drużyny na sezon 2019/2020 w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet, który rozpocznie się 12 października br. Na początku tego tygodnia klub podpisał kolejną umowę, tym razem z młodziutką, wysoką przyjmującą, Martą Matejko , a we wtorek z jej rówieśniczką (rocznik 1998), atakującą Kamilą Dydułą


Tym samym nowy włoski szkoleniowiec naszego zespołu Alessandro Chiappini drużynę ma niemal w komplecie., Być może zostaną też sfinalizowane sprawy związane z przedłużeniem umowy z przyjmującą Magdaleną Damaske. Czasu do tego jest jeszcze sporo, bo przygotowania do sezonu DPD Legionovia rozpoczną się na początku sierpnia br.


Wspomniana Marta Matejko już przeszła do historii legionowskiego klubu, bo nigdy nie grała w nim tak wysoka zawodniczka. Marta mierzy bowiem 197 cm. Ostatni sezon, pochodząca ze Szczytna, dwudziestoletnia zawodniczka spędziła w pierwszoligowej Szóstce Mielec. Wcześniej grała w silnej młodzieżowej ekipie Orła Malbork. Jej ogromny potencjał dostrzegł selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Nawrocki, który przed rokiem powołał ją do szerokiego składu reprezentacji Polski.
–Marta przyjechała do nas na testy i zaprezentowała się na tyle pozytywnie, że postanowiliśmy dać jej szansę – mówi II trener DPD Legionovii, Adrian Chyliński – Wyróżnia się wspaniałymi warunkami fizycznymi. Jeśli chodzi o aspekty siatkarskie, posiada bardzo dobry blok i trudną zagrywkę. W kwestiach motoryki i techniki jest bardzo dużo pracy do wykonania, jednak Marta jest tego świadoma i gotowa do ciężkiej pracy, którą- jak pokazała na testach – bardzo lubi. Jest bardzo pozytywną osobą, dostała od nas szansę, którą – miejmy nadzieję – wykorzysta!
Nowa atakująca Kamila Dyduła pochodzi z Mielca, ostatnie dwa sezony spędziła w pierwszoligowym zespole AZS Politechnika Gliwice, wcześniej występowała w stołecznej Sparcie.

Oto niemal kompletny skład DPD Legionovii na najbliższy sezon:

Rozgrywające: Alicja Grabka i Magdalena Karpińska;
Środkowe: Justyna Łukasik, Maja Tokarska i Alicja Wójcik;
Atakujące: Julie Oliveira Souza, Kamila Dyduła;
Przyjmujące: Juliete Fidon-Lebleu, Marta Matejko, Olga Strantzali;
Libero: Agnieszka Adamek, Izabela Lemańczyk.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *