SIATKÓWKA. Puchar Challenge Olivia znowu w Legionowie

2022-12-06 6:45:23

Atakuje, jeszcze w legionowskich barwach Olivia Różański
Fot. fotoMiD

Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo wygrały w środę z greckim ASP Thetis Volua 3:0 (25:19, 25:16, 25:20) w rewanżu 1/32 finału Pucharu Challenge. Podopieczne trenera Pawła Kowala odrobiły więc straty z pierwszego spotkania – co wydawało się mało prawdopodobne – i o ich awansie zadecydował zwycięski (15:10) złoty set


W 1/16 Pucharu Challenge Legionovia trafia na włoski klub serie „A” Chieri’ 76 Volleball, w którym gra… Olivia Różański! Przyjmująca reprezentacji Polski, jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentowała legionowskie barwy, była najlepiej punktującą zawodniczką naszego zespołu. Jej bardzo dobra gra zaowocowała transferem do średniaka włoskiej ekstraklasy, jakim jest zespół z Chieri, z okolic Turynu, we włoskim Piemoncie.
Reale Muta Fenera Chieri, bo tak brzmi oficjalna nazwa najbliższego przeciwnika legionowianek w Pucharze Challenge, w 1/32 tych rozgrywek dwukrotnie. po 3:0, pokonał drużynę Gacko z Bośni i Hercegowiny. Aktualnie w zespole z Chieri, oprócz całej plejady włoskich siatkarek i O.Różańskiej, grają m.in. znana z występów w Budowlanych Łódź, belgijska atakująca Kaja Grobelna, francuska przyjmująca Helene Cazaute, niemiecka środkowa Camile Weitzel, czy amerykańska Brionne Butler. Jedną z atakujących jest posiadająca polskie korzenie Szwajcarka Maja Storck.
Pierwsze spotkanie Legionovia zagra w Chieri na wyjeździe 14 bm. Tydzie ń później w Legionowie rewanż. (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *