SIATKÓWKA. Radość po złotym secie

2017-04-11 2:11:31

Siatkarki Legionovii ostatecznie uplasowały się na trzynastej (przedostatniej) pozycji rozgrywek sezonu 2016/2017 w Orlen Lidze. W rewanżu, po zwycięskim 3:1 w Legionowie, w Ostrowcu Świętokrzyskim przegrały 0:3 z KSZO i o losach tego dwumeczu decydował tzw. złoty set. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego wygrały go 15:13, unikając w ten sposób baraży o utrzymanie się na przyszły sezon w OL. Ufff…

Wszystko dobre, co się dobrze kończy, więc radość naszych dziewczyn po ostatniej piłce sobotniego meczu w Ostrowcu jest zrozumiała. Balansowały na spadkowej krawędzi, jednak udało im się wyjść z opresji. Do nich uśmiechnęło się sportowe szczęście siedzące okrakiem na siatkarskiej siatce w złotym secie, one zachowały więcej zimnej krwi w decydujących momentach dwumeczu. Gratulacje!

Po zwycięskim, legionowskim 3:1, delikatnie sugerowałem, że rywalki po raz drugi tak słabego spotkania nie zagrają i u siebie będą się starały odrobić straty. „Wykrakałem”. Choć Legionovia wychodziła na prowadzenie w pierwszym secie, w drugim miała piłkę setową w górze przy stanie 24:21, to jednak obie te partie padły łupem zdeterminowanego zespołu trenera Dariusza Parkitnego, w którym rej wodziła zdobywczyni aż 24 punktów – Joanna Kapturska (znana wcześniej pod nazwiskiem Frąckowiak). W trzecim secie walki już nie było, obie drużyny myślały już o… złotym secie.

Śledzenie tej tie-breakowej partii, za pomocą relacji tekstowej, to emocjonalna sinusoida. Nasze zaczęły od dwóch zepsutych zagrywek i punktowego manka 1:4. Doścignęły jednak przeciwniczki (5:5), a potem po bloku Igi Chojanckiej wyszły nawet na prowadzenie9:8. Rywalki, po ataku wspomnianej kap turskiej wyrównały na 9:9, ale zaraz potem nasze dziewczyny, m.in. Mikolajewska, Grabka, zdobyły punkty , które pozwoliły objąć prowadzenie Legionovii 13:10. Miejscowe nie rezygnowały doprowadziły do stanu 13:12 i wtedy dwukrotnie sprawy w swoje ręce dwukrotnie wzięła Ania Bączyńska. Najpierw podwyższyła wynik na 14:12, a potem po kontrze Rokasany Brzóski przy stanie 14:13 – właśnie Ania zdobyła punkt, który naszym dziewczynom i ich wiernym sympatykom sprawił tyle radości!

KSZO Ostrowiec ŚW. – Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 28:26, 25:18, złoty set 13:15). Legionovia: Grabka (2), Mikolajewska (9), Alagierska (7), Bączyńska (14), Bociek (15), Chojnacka (6), Adamek (Libero) oraz zakościelna (1), Pacak (2), Rasińska (1), Połeć, Wawrzyniak. Dla KSZO najwięcej punktów zdobyły: 24 – J. Kapturska, 13- R. Brzóska, 10 – Szałankiewicz i Stroiwąs.

JERZY BUZE
Podpis pod zdjęcie:
Radość po złotym secie. Fot. Katarzyna Poleć Official fan page

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *