SIATKÓWKA. Rozczarowanie – Legionovia – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3

2017-11-07 6:58:14

Legionowskie libero, Ania Korabiec rozegrała dobre spotkanie. Nieźle przyjmowała, ofiarnie broniła, 2-3 piłki tylko ją zaskoczyły Fot. fotoMiD

W czwartej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Legionovia przegrała trzecie spotkanie. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego w sobotę, w Arenie Legionowo nie sprostały tym razem zespołowi z Dąbrowy Górniczej, ulegając 0:3. Dla drużyny gości było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie

Wynik spotkania dla sympatyków naszego zespołu z Klubem Kibica Legionovii na czele – rozczarowujący. Powszechnie liczono, że po wyjazdowym zwycięstwie nad Impelem Wrocław nasze siatkarki „pójdą za ciosem” odprawią z kwitkiem zespół przyjezdny, który zamykał ligową tabelę. Nic z tych rzeczy. To dąbrowianki wygrały do zera i w tabeli przeskoczyły legionowianki.

Rozgrywa Ewelina Tobiasz (MVP spotkania) gotowa do ataku reprezentantka Czech, środkowa Barbora Puchartowa Fot. fotoMiD

Sobotnie spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Po obu stronach siatki sporo błędów własnych, tylko od czasu do czasu drużyny wykonywały składne akcje kończone skutecznymi atakami, bądź też efektownymi „czapami”, spektakularnymi obronami. Legionovia aż 26 punktów zdobyła po błędach przeciwniczek, drużyna trener Magdaleny Śliwy ( przed kilkunastu laty reprezentacyjna rozgrywająca kraju) tylko o trzy punkty mniej. W blokach 13/6 dla gości, w atakach (31/21) wygrane tego meczu zaserowały też więcej asów (8/6).

Smutek przegranych po meczu: Małgorzata Jasek, Paulina Szpak i Beata Mielczarek Fot. fotoMiD

Tylko na początku pierwszej partii i do stanu 13:13 w trzecimsecie prowadziły w tym meczu, wydawało się, że mogą ugrać choćby jednego seta. Niestety więcej czysto siatkarskich atutów było po stronie zespołu gości. Dąbrowianki były bardziej dokładne, powtarzalne, skuteczne zwłaszcza w newralgicznych momentach poszczególnych setów. Nie da się ukryć, że zespół Legionovii, poza kapitalnym występem przeciwko Impelowi, prezentuje się na początku sezonu – kiepściutko. Zwłaszcza Arena Legionowo nie służy naszej drużynie. Dwa przegrane spotkania i to do zera.

Klaudia Alagierska przedziera się przez blok dąbrowianek Fot. fotoMiD

W następny weekend nasz drużynę czeka wyjazdowe spotkanie z ŁKS-em Łódź.

Legionovia – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25, 20:25, 19:25). Legionovia: Szpak, Mikolajewska (4)(, Pacak (8), Jasek (3), Bączyńska (5), Alagierska (5), Korabiec (libero) oraz Damaske, Rasińska (6), Grabka, Mielczarek (1).

Dal gości najwięcej punktów zdobyły: 16- Barbora Purchartowa, po 11 – Patrycja Polak i Aleksandra Sikorska. MVP meczu – rozgrywająca Dąbrowy, Ewelina Tobiasz. (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *