SIATKÓWKA. Step by step – Juniorki LTS już w półfinałach MP

2018-02-21 6:19:27

Kolejny krok zrobiony. Legionowskie juniorki wraz ze sztabem szkoleniowym mają więc powody do radości

Juniorki LTS Legionovia realizują swój sportowy plan na ten sezon (krok za krokiem w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu) i są już w półfinałach Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Zespół trenera Wojciecha Lalka wygrał domowy  (hala ZS nr 1 w Legionowie) ćwierćfinał  bez straty seta, zwyciężając w czterech kolejnych meczach. Miejsce i rywalki półfinałowych zmagań naszych siatkarek nie są jeszcze znane

W akcji przyjmująca Zuzanna Górecka

Najtrudniejszy w legionowskim ćwierćfinale okazał się pierwszy pojedynek naszych juniorek z rówieśniczkami z BKS Bielsko-Biała. Mecz był zacięty, zwłaszcza w drugim secie, ale legionowianki wygrały go 3:0 (25:18,27:25, 25:20). Następnego dnia, w drugim pojedynku podgrupy, było już łatwiej, bo Polonia Świdnica „poległa”, w spotkaniu do jednej bramki 3:0 (25:11, 25:10, 25:11).

Zdobyty kolejny punkt. Dziewczyny się cieszą. Od lewej: P. Zaborowska,
N. Dąbrowska, M. Orlicka, W. Trzeciak. Tyłem: K. Niderla i Z. Górecka

W sobotnim spotkaniu nasze juniorki spotkały się z drugą drużyną drugiej podgrupy, czyli UKS Ares Nowa Sól. Znowu 3:0 (25:19, 25:19, 25:10) i tym zwycięstwem „Laleczki” zapewniły już sobie awans do półfinałów. W niedzielę, na deser czwarte zwycięstwo 3:0 (25:13, 25:8, 25:6) i juniorki LTS Legionovia mogły uśmiechnięte, wraz ze swoim sztabem szkoleniowym, pozować do okolicznościowych zdjęć.

Legionowski blok działa: Julia Wałek i Kasia Niderla

Oto kolejność legionowskiego półfinału: 1. LTS Legionovia 2. BKS Bielsko – Biała (oba zespoły awansowały do półfinałów) 3. MKS MOS Wieliczka 4. UKS Ares Nowa Sól 5. Polonia Świdnica 6. Jedynka Łomża.

Kolejnego seta zaczynają w składzie: Od lewej: Natalia Dąbrowska, Aleksandra Gryka, Julia Ciejka, Zuzanna Górecka, Paulina Zaborowska, Katarzyna Niderla
oraz Magda Orlicka

W takim składzie grały legionowskie juniorki: Milena Montowska ( kapitan zespołu), Paulina Zaborowska, Julia Ciejka, Magdalena Orlicka, Kasia Niderla, Julia Wałek, Natalia Dąbrowska, Julia Orzoł, Weronika Trzeciak, Michalina Sochaczewska, Maria Woźniak, Michalina Sochczewska, Aleksandra Rojecka, Zuzanna Górecka, Aleksandra Gryka.

Trener Wojciech Lalek korygował ustawienia
na boisku

W czterech półfinałach, po cztery drużyny każdy, zagra 16. najlepszych krajowych zespołów juniorek. Do finałów awansują po dwie najlepsze zespoły z każdej grupy, czyli finał MP Juniorek składać się będzie z ośmiu drużyn.

Prezes Legionovii, Sławomir Supa wręczył puchar za ćwierćfinałowe zwycięstwo kapitan legionowianek, rozgrywającej  Milenie Montowskiej