Facebook

SIATKÓWKA. „Syrenki” z głowy

2016-02-23 5:55:05

W ubiegłym tygodniu orlenligowy zespół Legionovii spotkał w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski z pierwszoligową drużyną Wisły Warszawa. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego pokonały stołeczne rywalki 3:1 (19:25, 25:22, 25:21, 26:24) i awansowały do kolejne rundy PP.

Mecz, który odbył się w stolicy na Bemowie, miał swoje „podteksty”. Stołeczna drużyna znanego m.in. z boisk Orlen Ligi szkoleniowca, Mirosława Zawieracza, pokonała (2:1) w grudniu ubiegłego roku legionowianki w towarzyskim spotkaniu O Puchar Burmistrza Ochoty i ambicjonalnie rzecz ujmując chciała ten wyczyn powtórzyć. Innymi słowy: warszawskie „Syrenki” chciały udowodnić, że sportowe nie odstają od zespołu OL i siatkarskie salony, mimo zamknięcia najwyższej klasy rozgrywkowej, też im się należą. Póki co z tych zamierzeń w meczu Pucharu Polski nic nie wyszło, choć stołeczny zespół walczył ambitnie, wygrał pierwszego seta, ale…Legionowianki miały też co do udowodnienia.

Dodajmy jeszcze może tylko, że Wisła Warszawa, to czołówka I ligi. Co prawda ostatnio „Syrenki” trochę przegrywały i spadły na trzecie miejsce w tabeli (za ŁKS Łódź i Budowlanych Toruń), jednak ostatniego słowa nie powiedziały. W składzie zespołu jest kilka naprawdę dobrych siatkarek, znanych w wcześniej w występów w innych , m.in. orlenligowych drużynach. Środkowa Monika Nacz.k, przyjmująca Justyna Szachmacińska, ukraińska rozgrywająca Elena Nowgordczenko, czy wreszcie byłe nasze: Anna Sołodkowicz i Magdalena Saad tworzą interesujący team. Czy na Orlen Ligę?

Dodajmy, że w tym pucharowym spotkaniu Legionovia zagrała w następującym zestawieniu: Gajewska, Paszek, Chojnacka, Bociek, Grzelak, Połeć, Adamek (libero) oraz Smarzek, Wójcik, Grabka, Rasińska. MVP spotkania została Aleksandra Wójcik.

JERZY BUZE

Fot. FotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *