SIATKÓWKA. Teraz finał MP!

2017-05-10 1:03:07

Kadetki LTS Legionovia Legionowo pozazdrościły o dwa lata starszym juniorkom klubu. Podopieczne trenera Dawida Michora wygrał właśnie legionowski półfinał Mistrzostw Polski i w dniach od 24 do 28 maja w Słupsku bronić będą mistrzowskiej korony zdobytej przed rokiem. Ba, staną przed szansą zdobycia tytułu po raz trzeci z rzędu.

W półfinale rozgrywanym w legionowskim Zespole Szkół nr 1 „Michorki” nie dały swoim przeciwniczkom większych szans. Wygrały swoje trzy spotkania, w których rywalki nie wygrały ani jednego seta. Nasze kadetki wygrały kolejno: 3:0 (25:18. 25:16, 25:19) z UKS Chemik Olsztyn, 3:0 (25:22, 25:22, 25:12) z Dargfil Tomaszów Mazowiecki i 3;0 (25:16, 25:20, 25:22) z Liderem Konstatntynów Łódzki. Drugie miejsce w legionowskiej imprezie i tym samym awans do słupskich finałów zdobył zespół z Tomaszowa mazowieckiego pokonując w decydującym meczu drużynę Lidera z Konstantynowa 3:0.

Przyjmuje Zuzanna Górecka, akcji koleżanki przypatruje się legionowskie libero Maryla Karczmarczyk Fot. fotoMiD

Finałowy awans legionowskie kadetki zdobyły w następującym składzie: Julia Cieka (kapitan drużyny), Aleksandra Rojecka, Sandra Szczepańska, Julia Wałek, Magdalena Piłatowicz, Natalia Dąbrowska, Zofia Parzydło, Wiktoria Warpechowska, Paulina Zaborowska, Maryla Karczmarczyk, Emilia Sikora, Weronika Mituniewicz, Zuzanna Górecka i Aleksandra Gryka.

Jest awans, są finały, jest radość Fot. fotoMiD

Oprócz naszych kadetek i drużyny Dargfilu Tomaszów Mazowiecki w Słupsku zagra sześć innych drużyn: APS Rumia, UMKS MOS Wola Warszawa, KS Pałac Bydgoszcz, Muszyna Proxima Kraków, KS Energetyk Poznań, MKS San-Pajda Jarosław.

Trener Dawid Michor docenia klasę finałowych rywali Fot. fotoMiD

– Pojedziemy do Słupska – mówi trener Dawid Michor – jako obrońca, a ściślej rzecz ujmując jak podwójny obrońca tytułu mistrzowskiego. To ustawia nas w gronie faworytów mistrzostw, ale moim zdaniem tych kandydatów do zdobycia mistrzostwa jest obok nas, czy Pałacu Bydgoszcz – ośmiu. Wszystkie zespoły, które zagrają w finale mają swoje szanse, ambicje, marzenia. My też oczywiście takie mamy, ale będzie podchodzić do słupskich finałów z należytą koncentracją. Będziemy się starali grać w każdym kolejnym meczu o zwycięstwo, szanując wszystkich rywali. Pojedziemy w najsilniejszym składzie osobowym, z szerokim sztabem szkoleniowym, z trenerem Wojciechem Lalkiem, trenerem Pawłem Kowalem, fizjoterapeutą. Część naszych zawodniczek zna już smak i atmosferę obrony tytułu mistrzowskiego. Czy to przed rokiem w kadetkach, czy w tym roku w zespole juniorek. To będzie nasz atut, ale proszę pamiętać, że to tylko sport, sport młodzieżowy, sport dziewcząt.

Fot. fotoMiD

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Komentarze

1 komentarz

  1. Kibic odpowiedz

    Trzymamy za Was kciuki,dziewczęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *