SIATKÓWKA. Tłem dla mistrza. Trzecia porażka IŁ Capital Legionovia

2021-10-27 4:25:30

Atakuje „nasza” Iga Wasilewska

W piątej kolejce Tauron Ligi legionowskie siatkarki przegrały po raz trzeci. Po raz trzeci z rzędu, po raz drugi podopieczne trenera Alessandro Chapiniego nie potrafiły urwać rywalko choćby seta. W niedzielę, we własnej hali IŁ Capital Legionovia Legionowo przegrała z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3 (15:25, 19:25, 10:25), a mistrz kraju potrzebował do wygranej niespełna półtorej godziny

Mecz tylko w marzeniach niepoprawnych optymistów zapowiadał się na interesujące widowisko. Szybko się jednak okazało, że miał jednostronnym przebieg, odbywał się pod całkowite dyktando drużyny trenera Jacka Nawrockiego. Jedynie w drugim secie było trochę wyrównanej walki, gry „na styk”. Legionovia przegrywała tylko 18:20, ale w końcówce przyjezdne włączyły „drugi bieg” i pozbawiły nasz zespół złudzeń.
W dwóch pozostałych setach przewaga Chemika była ogromna. Momentami wydawało się, że Brakovcević, Łukasik, Milenković i spółka „bawią się” z naszą drużyną.

Z drużyną, która od początku sezonu prezentuje dość przeciętny poziom, nie ma czym i kim straszyć rywalek. Na pociechę fanom siatkówki w naszym mieście pozostawało w niedzielę oglądanie legionowskiej wychowanki Igi Wasilewskiej (Chojnackiej) po drugiej stronie siatki oraz, w końcówce meczu, kiedy trener J.Nawrocki dał pograć wszystkim swoim siatkarkom, także byłej „naszej”, czyli Kasi Połeć. Dodajmy może tylko, że była policzanka, a dziś „nasza” kubańska atakująca – Gyselle Silva Franco nadal jest daleka od formy, którą prezentowała w brawach Chemika. Czy do niej powróci? MVP spotkania wybrano libero Chemika, także reprezentacyjne libro – Marę Stenzel.

IŁ Capital Legionovia – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (15:25, 19:25, 10:25).
Legionovia: Grabka (2), Różański (7), Barfield (8), Silva (8), Erkek (6), Gryka (5), Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba (1), Dąbrowska, Damaske, Tokarska, Kulig. Dla drużyny Chemika najwięcej punktów zdobyły: 12 – Jovana Brakocević-Canzan, 9 – Martyna Łukasik, 7 – Agnieszka Kąkolewska, 6 – Bojana Milenković. (jb)