SIATKÓWKA. Towarzysko pod choinkę

2015-12-22 11:56:15

Do Legionowa na dwa spotkania towarzyskie przyleciał czwarty zespół rosyjskiej ekstraklasy – Zarieczje Odincowo. W niedzielę Rosjanki pokonały SK bank Legionovię 4:0 (25:22, 25:23, 25:20, 25:21). Rewanż odbył się w poniedziałek.
Obie drużyny, przerwę na czas dla reprezentacji narodowych, wykorzystały do towarzyskiej konfrontacji. Jej celem utwierdzenie się w przekonaniu w jakiej formie są oba zespoły i nad czym, w kontekście dalszej klubowej rywalizacji obie drużyny mają pracować. Mecze dla obu drużyn było też możliwością przejrzenia stanu kadrowego, formy nie tylko podstawowych szóstek obu zespołów.

Niedzielny mecz rozegrany, w nietypowym wymiarze czterech partii, miał w miarę wyrównany przebieg do stanu 20:20. Potem młodziutki, wysoki zespół trenera Vadima Pankowa uzyskiwał przewagę, skutkującą wygraniem kolejnych czterech setów. Legionowska drużyna grała w dwóch pierwszych setach w zasadzie podstawowym, wyjściowym, ligowym składem. W trzeciej partii trener Robert Strzałkowski dał okazję do zaprezentowania się zmienniczkom, a w czwartym secie na boisku pojawiły się m.in. najbardziej utalentowane juniorki.

Po dwóch spotkaniach w Legionowie rosyjski zespół spod moskiewskiego Odincowa uda się na dwa spotkania do Ostrowca Świętokrzyskiego.
Oto skład Legionovii z niedzielnego spotkania z Zarieczjem Odincowo: Szubert, Wójcik, Chojnacka, Smarzek, Paszek, Połeć, Wysocka (libero), Adamek (libero) oraz Szymańska, Pacak, Grzelak, Zaciek, Grabka, Rasińska.