Facebook


SIATKÓWKA. Trener Lalek ma patent – Juniorki LTS Legionovia z czwartą koroną!

2018-04-10 10:16:07

 

Złote legionowskie juniorki w Dębicy Fot.wwqw.pzps.pl

Po raz czwarty z rzędu juniorki LTS Legionovia najlepszym zespołem w kraju zespołem w swojej kategorii wiekowej! Podczas zakończonych w niedziela finałów MPJ w Dębicy zespół trenera Wojciecha Lalka nie dal rywalkom złudzeń. Wygrał swoje wszystkie pięć spotkań, pokonując w wąskim finale rówieśniczki Impelu Wrocław 3:0 (25:23, 25:14, 25:22). Brawo dziewczyny! Trenerze po raz czwarty gratulacje i uznanie – Jesteś Wielki!

Finałowa rywalizacja dębickiej ósemki najlepszych krajowych był zacięta, wyrównana, emocjonująca. Grano w myśl zasady „bij mistrza” i choć młode legionowianki z racji choćby obrony tytułu uchodziły za jednego z faworytów, wysoko szanse w tej rywalizacji stały szanse innych drużyn. Trener W. Lalek zwracał uwagę na aspiracje takich zespołów jak Impel Wroclaw (z debiutującymi już w ekstraklasie zawodniczkami w składzie), czy nowej sil młodzieżowej siatkówki, drużynę SMS Police. Trener się nie mylił, ale i przygotował swoją drużynę tak, że aspirantki to detronizacji Legionovii i tym razem musiały obejść się smakiem.

W Dębicy, w fazie grupowej LTS wygrało swój pierwszy mecz z Budowlanymi i Łódź 3:0 (25:10, 25:18, 25:8), a MVP tego spotkania wybrano legionowską przyjmującą Magdalenę Orlicką. W drugim meczu nasza drużyna po pasjonującym meczu pokonała Impel Wrocław 3:1 (23:25, 25:16, 26:24, 30:28), a za najlepszą siatkarkę wybrano Zuzannę Górecką, która zdobywając 22 punkty w tym meczu usunęła w cień ,zananą już parkietów LSK – Julię Szczurowską (16 pkt.). Trzeci mecz to trzecie grupowe zwycięstwo nad UKS SMS Szóstą Mielec 3:1 (25:17, 22:25, 25:13, 25:11). MVP – Kasia Niderla

W półfinale dębickiej imprezy Legionovia trafiła na drugi zespół drugiej grupy, czyli drużynę SMS Police. Znowu kapitalny, zacięty, emocjonujący mecz. Nasze juniorki wygrały go pop tie-breaku 3:2 ( 23:25, 25:21, 22:25, 28:26, 15:10), a MVP została Julia Orzoł. W drugim półfinale wrocławski Impel wygrał z MKS San-Pajdą Jarosław i wielkim finale imprezy czekała nas powtórka grupowego meczu z Impelem. Nasze dziewczyny udźwignęły ogromną presją, wygrały 3:0 (25:23, 25:14, 25:22), ale nie był to finał(poza drugim setem, „do jednej bramki”. MVP tego meczu wybrano legionowską rozgrywającą Paulinę Zaborowską.

Oto Ostateczna kolejność MPJ, Dębica2018: 1. LTS Legionovia,Legionowo 2. Impel Wrocław 3. SMS Police 4. MKS San- Pajda Jarosław 5. 5. Energetyk Poznań 6. Budowlani Łódź 7. UKS MKS Szóstka Mielec 8. UKS Chemik Olsztyn., Dodajmy jeszcze tylko, że z dwóch wyróżnień indywidualnych MPJ w Dębicy dwa przypadły legionowskim juniorkom. MP imprezy – Zuzanna Górecka, najlepsza blokująca – Aleksandra Gryka.

Dwa zdania komentarza: Wieliczka (2015),Luboń (2016), Malbork(2017), teraz Dębica (2018) to miejsca, które złotymi głoskami zapisują się w historii legionowskiej siatkówki młodzieżowej, pasmo nieprzerwanych sukcesów juniorek LTS Legionovia Legionowo, o czasu kiedy stery w tym klubie przejął przedsiębiorczy Konrad Ciejka. Tytuły zdobywały rzecz jasna siatkarki, kolejne roczniki utalentowanej, ambitnej, nie bojącej się pracy i nowych wyzwań młodzieży. Brawo! Ale największe słowa uznania trzeba skierować pod adresem Trenera Wojciecha Lalka, mistrza w swoim fachu, który tą nieobliczalną i nieprzewidywalną w sumie młodzież potrafił zjednoczyć, ustawić, zaprogramować i skomponować z indywidualności , zmieniający się co roku zespół w team sukcesu! Człowiek z Łęczycy, Wielki Trener, z pewnością zapracował na tytuł honorowego obywatela legionowa! Tę uwagę kierujemy pod adresem włodarzy Miasta.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *