Facebook

SIATKÓWKA. Trener Lalek ma patent – Juniorki LTS Legionovia z czwartą koroną!

2018-04-10 10:16:07

 

Złote legionowskie juniorki w Dębicy Fot.wwqw.pzps.pl

Po raz czwarty z rzędu juniorki LTS Legionovia najlepszym zespołem w kraju zespołem w swojej kategorii wiekowej! Podczas zakończonych w niedziela finałów MPJ w Dębicy zespół trenera Wojciecha Lalka nie dal rywalkom złudzeń. Wygrał swoje wszystkie pięć spotkań, pokonując w wąskim finale rówieśniczki Impelu Wrocław 3:0 (25:23, 25:14, 25:22). Brawo dziewczyny! Trenerze po raz czwarty gratulacje i uznanie – Jesteś Wielki!

Finałowa rywalizacja dębickiej ósemki najlepszych krajowych był zacięta, wyrównana, emocjonująca. Grano w myśl zasady „bij mistrza” i choć młode legionowianki z racji choćby obrony tytułu uchodziły za jednego z faworytów, wysoko szanse w tej rywalizacji stały szanse innych drużyn. Trener W. Lalek zwracał uwagę na aspiracje takich zespołów jak Impel Wroclaw (z debiutującymi już w ekstraklasie zawodniczkami w składzie), czy nowej sil młodzieżowej siatkówki, drużynę SMS Police. Trener się nie mylił, ale i przygotował swoją drużynę tak, że aspirantki to detronizacji Legionovii i tym razem musiały obejść się smakiem.

W Dębicy, w fazie grupowej LTS wygrało swój pierwszy mecz z Budowlanymi i Łódź 3:0 (25:10, 25:18, 25:8), a MVP tego spotkania wybrano legionowską przyjmującą Magdalenę Orlicką. W drugim meczu nasza drużyna po pasjonującym meczu pokonała Impel Wrocław 3:1 (23:25, 25:16, 26:24, 30:28), a za najlepszą siatkarkę wybrano Zuzannę Górecką, która zdobywając 22 punkty w tym meczu usunęła w cień ,zananą już parkietów LSK – Julię Szczurowską (16 pkt.). Trzeci mecz to trzecie grupowe zwycięstwo nad UKS SMS Szóstą Mielec 3:1 (25:17, 22:25, 25:13, 25:11). MVP – Kasia Niderla

W półfinale dębickiej imprezy Legionovia trafiła na drugi zespół drugiej grupy, czyli drużynę SMS Police. Znowu kapitalny, zacięty, emocjonujący mecz. Nasze juniorki wygrały go pop tie-breaku 3:2 ( 23:25, 25:21, 22:25, 28:26, 15:10), a MVP została Julia Orzoł. W drugim półfinale wrocławski Impel wygrał z MKS San-Pajdą Jarosław i wielkim finale imprezy czekała nas powtórka grupowego meczu z Impelem. Nasze dziewczyny udźwignęły ogromną presją, wygrały 3:0 (25:23, 25:14, 25:22), ale nie był to finał(poza drugim setem, „do jednej bramki”. MVP tego meczu wybrano legionowską rozgrywającą Paulinę Zaborowską.

Oto Ostateczna kolejność MPJ, Dębica2018: 1. LTS Legionovia,Legionowo 2. Impel Wrocław 3. SMS Police 4. MKS San- Pajda Jarosław 5. 5. Energetyk Poznań 6. Budowlani Łódź 7. UKS MKS Szóstka Mielec 8. UKS Chemik Olsztyn., Dodajmy jeszcze tylko, że z dwóch wyróżnień indywidualnych MPJ w Dębicy dwa przypadły legionowskim juniorkom. MP imprezy – Zuzanna Górecka, najlepsza blokująca – Aleksandra Gryka.

Dwa zdania komentarza: Wieliczka (2015),Luboń (2016), Malbork(2017), teraz Dębica (2018) to miejsca, które złotymi głoskami zapisują się w historii legionowskiej siatkówki młodzieżowej, pasmo nieprzerwanych sukcesów juniorek LTS Legionovia Legionowo, o czasu kiedy stery w tym klubie przejął przedsiębiorczy Konrad Ciejka. Tytuły zdobywały rzecz jasna siatkarki, kolejne roczniki utalentowanej, ambitnej, nie bojącej się pracy i nowych wyzwań młodzieży. Brawo! Ale największe słowa uznania trzeba skierować pod adresem Trenera Wojciecha Lalka, mistrza w swoim fachu, który tą nieobliczalną i nieprzewidywalną w sumie młodzież potrafił zjednoczyć, ustawić, zaprogramować i skomponować z indywidualności , zmieniający się co roku zespół w team sukcesu! Człowiek z Łęczycy, Wielki Trener, z pewnością zapracował na tytuł honorowego obywatela legionowa! Tę uwagę kierujemy pod adresem włodarzy Miasta.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *