SIATKÓWKA. Tylko jeden punkt – MKS Dąbrowa Górnicza – Legionovia 3:2

2018-02-13 2:12:25

Legionowianki w Dąbrowie wypuściły z rąk „wygrany” mecz Fot: fotoMiD

W sobotę, w 17.kolejce Ligi Siatkówki Kobiet, nasze siatkarki prowadziły w Dąbrowie Górniczej 2:0 i w trzeciej partii nadal dyktowały warunki gry. Trzy punkty były na wyciągnięcie ręki. A jednak trener Piotr Olender zaprzepaścił szansę. Przegrał trzeciego seta, potem dwa kolejne. Musiał zadowolić się tylko jednym punktem

Szkoda. Porażka 2:3 z outsiderem wlała nadzieję w serca drużyny skazywanej „na pożarcie” z Dąbrowy Górniczej i utrudniła walkę o uniknięcie miejsca w ostatniej czwórce rozgrywek legionowiankom.

Zespół trenera Andrzeja Stelmacha rozpoczął spotkanie ambitnie i niemal przez całego seta inicjatywa należała do gospodyń. Nasze siatkarki poderwały się do walki dopiero w końcówce inauguracyjnej partii, obejmując prowadzenie 22:21. Dąbrowianki wyrównały i miały nawet przy stanie 25:24 piłkę setową w górze. To jednak nasze siatkarki lepiej opanowały nerwy, wygrały seta.

Druga partia, w zasadzie bez historii, toczyła się pod zdecydowane dyktando legionowianek. Nasze dziewczyny dominowały we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i miejscowe tę partię przegrały z kretesem. Obraz gry niewiele zmienił się w trzeciej odsłonie. Legionovia prowadziła 8:4, potem 17:12 i nagle w grze legionowianek nastąpiła „zapaść”. Nie mogły odebrać zagrywki Aleksandry Lipskiej, gospodynie wyszły na prowadzenie 21:20 i m.in. dzięki kilku dobrym akcjom w bloku, wygrały – wydawało się – przegranego już seta. W czwartej partii powtórka z rozrywki do stanu 18:12 dla naszej drużyny. Panie zmiennymi jednak bywają i po serii błędów po naszej stronie siatki, gospodynie doprowadziły do remisu (18:18) i za chwilę do remisu w całym meczu (2:2)

Tie-berak początkowo wyrównany, ale potem rozszalała się atakująca dąbrowianek, Mołdawianka, 26-letnia Aljona Martiniuc (MVP spotkania). Legionowianki doprowadziły do remisu 11:11, ale dwa decydujące ciosy w tym meczu zadały gospodynie. As serwisowy Barbory Purchartowej i udany atak A. Lipskiej zakończył ten mecz, który nasze siatkarki przegrały w zasadzie na własne życzenie.

MKS Dąbrowa Górnicza – Legionovia Legionowo 3:2 (26:28, 12:25, 25:22, 25:22, 15:13)

Legionovia: Szpak (6), Mielczarek (10), Pacak (9), Jasek (23) Damaske (3), Alagierska (15), Korabiec (libero) oraz Mikołajewska (2), Bączyńska (9), Grabka (1). Dla MKS najwięcej punktów zdobyły: 22 – Aljona Martiniuc, 18 – Patrycja Polak, 9 – Marta Ciesiulewicz. (jb)