SIATKÓWKA. Tylko jeden set

2017-03-28 12:27:54

W ostatnim meczu rundy zasadniczej sezonu 2016/2017 w Orlen Lidze siatkarki Legionovii przegrały wyjazdowe spotkanie w Dąbrowie Górniczej, ulegając miejscowemu Tauronowi 1:3. Tym samym dąbrowianki zrewanżowały się naszej drużynie za legionowską porażkę w identycznym stosunku. Legionovia z 20. zdobytymi punktami (5 zwycięstw, 21 porażek) pozostała na ostatnim miejscu w tabeli.

Bez względu na wynik poniedziałkowego (telewizyjnego) spotkania w Dąbrowie oba zespoły nie mogły już poprawić swych lokat w tabeli. Gospodynie piątego , a nasza drużyna miana „czerwonej latarni” tabeli. Ten mecz „o nic” oglądało się mimo wszystko bez nadmiernego ziewania, tym bardziej, że dziewczyny trenera Macieja Bartodziejskiego wygrały pierwszego seta. Imponowały trudną zagrywką (5. zdobytych punktów), bezkompromisowym atakiem (7pkt.), dobrym blokiem ( 5pkt). Reszta (8) brakujących punktów padła po błędach rywalek.

Były to niestety, po raz kolejny w tym sezonie, miłe złego początki. Drużyna Magdaleny Śliwy poprawiła przyjęcie, także grę blokiem, popełniała coraz mniej błędów własnych. Dobrą zmianę dała Marta Ciesiulewicz (w efekcie MVP spotkania) i gospodynie wygrały najpierw z pewnym kłopotami drugą, potem (z mniejszymi) trzecią partię meczu. W czwartym secie dąbrowianki problemów z Legionovią nie miały już w zasadzie żadnych. Mimo roszad w składzie proponowanych przez M. Bartodziejskiego i przyzwoitej gry, bodaj najlepszej naszej siatkarki w tym meczu, atakującej Ani Bączyńskiej.

Tauron Dąbrowa Górnicza – Legionovia 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:17). Legionovia: Grabka (2), Mikolajewska (9), Alagierska (5), Bączyńska (16), Bociek (9), Cojnacka 6), Adamel (libero) oraz Korabiec (1), Wawrzyniak, Pacak (4), Rasińska (1).

Teraz przed naszymi siatkarkami dwumecz (z ewentualnym tzw. złotym setem) z przedostatnią drużyną sezonu zasadniczego, czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, o miejsca 13-14 w OL na koniec sezonu. Przegrany z tego dwumeczu będzie musiał stoczyć pojedynek barażowy o utrzymanie się w OL z najlepszą drużyną I ligi. Pierwsze ze spotkań, z KSZO, już w najbliższą niedzielę w Arenie Legionowo (godz. 17). Rewanż w kolejną sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim.

JERZY BUZE

Młodziutka rozgrywająca Legionovii Alicja Grabka to jedna z najbardziej zapracowanych siatkarek w tym sezonie. Grywa w trzech legionowskich drużynach, także w kadrze kraju juniorek, a ostatnio została powołana przez trenera Jacka Nawrockiego do szerokiej kadry seniorek kraju na rok 2017. Na „dokładkę” Ala zdaje w tym roku maturę Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *