Facebook

SIATKÓWKA. Tylko jeden set – Polski Cukier Muszynianka –Legionovia 3:1

2017-12-12 3:00:58

Przyjmuje Beata Mielczerek, papitan legionowianek Fot. fotoMiD

Po zwycięstwie za trzy punkty nad Treflem Proximą Kraków nasze siatkarki, nie poszły – używając terminologii bokserskiej – za ciosem. Z Muszyny, z wyjazdowego spotkania 9.kolejki Ligi Siatkówki Kobiet wróciły na tarczy. Gospodynie, zespół trenera Bogdana Serwińskiego zrobił swoje, zwyciężył za trzy punkty, a ambitnym legionowiankom na otarcie łez pozostało wygranie jednego seta

Niespodzianki więc nie było. Muszyna, nie tylko na papierze była faworytem tego meczu, jako zespół mocniejszy finansowo i kadrowo. Muszyniankę stać było np. przed sezonem na „wyrwanie” m.in. z Legionovii Moniki Bociek. Dołączyła tym samym do Aleksandry Wójcik, która sezon wcześniej zmieniła klimat mazowiecki na małopolski. Dodajmy od razu, że zarówno Monika jak i Ola były wyróżniającymi się postaciami sobotniego spotkania przeciwko Legionovii. Cóż, na sentymenty w sporcie miejsca nie ma.

Trener Piotr Olenderek wysłał w Muszynie do boju identyczny wyjściowy skład jak przeciwko Proximie. Na krakowianki roszady w składzie poskutkowały, na Muszyniankę już nie. Przede wszystkim dlatego, że zespół B. Serwińskiego dysponował zgoła inną siłę ataku, lepiej też prezentował się w bloku.. Swoje robiły, w tym pierwszym elemencie gry, wspomniane M. Bociek i A. Wójcik wspierane przez bułgarską przyjmującą Mariję Karakaszewą i serbską środkową Maję Savić. Nasze siatkarki się starały,, ale…

Muszyninka kontrolowała dwa pierwsze wygrane przez siebie sety. Dopiero dzięsięciominutowa przerwa wpłynęła na poprawę postawy naszego zespołu. Nasze siatkarki wzmocniły i utrudniły zagrywkę, celowała w tym kapitan drużyny Beata Mielczarek. Zdobyły cztery punkty po serwisowych asach. Zdobyły też siedem punktów po błędach przeciwniczek i aż 10 po udanych atakach. W tym ostatnim elemencie prym wiodła „zmianowa” Anna Bączyńska, która jakby chciała coś udowodnić trenerowi. Gospodynie były w tej tyrzecie3j partii w zasadzie bezradne.
W czwartym secie rolę się niestety diametralnie odwróciły. Tym razem serią trudnych zagrywek popisała się była „nasza” Ola Wójcik, a serbska rozgrywająca rywalek Danica Radenković (MVP spotkania) robiła na siatce co chciała. Gospodynie pzrypieczątowały udaną grą zwycięstwo w tym meczu.
Cz w najbliższym (sob. godz. 14.45), domowym spotkaniu przeciwko Enea PTPS Piła nasze siatkarki powalczą o coś więcej niż tylko o urwanie rywalkom jednego seta?
Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 25:20, 14:25, 25:17) Legionovia: Szpak (3), Damaske (1), Wójcik (3), Jasek (11), Mielczarek (10), Alagierska (8), Korabiec (libero) oraz Grabka (1), Bączyńska (16), Mikołajewska (4).
Dla Muszyny najwięcej punktów zdobyły: 14 – Monika Bociek i Marija Karakaszewa, po 13 – Aleksandra Wójcik i Maja Savić. (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *