SIATKÓWKA. Tylko w jednym secie

2016-11-15 10:43:34

Piąty mecz, czwarta porażka siatkarek Legionovii w Orlen Lidze. Tym razem podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego „wzięły” baty w Bydgoszczy, przegrywając 0:3. Tylko w pierwszym secie niedzielnego spotkanie nasz zespół postawił się gospodyniom.

Po domowym zwycięstwie na PTPS Piłą nadzieje związane z wyprawą naszej drużyny nad Brdę były spore. Nie brakowało opinii, że siatkarki „pójdą za ciosem”, bo „Pałac” jest w legionowskim zasięgu. Teoretycznie może i tak, jednak wydarzenia na parkiecie szybko zweryfikowały ten optymizm.

Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszym secie i to do końca jego trwania. W końcówce tej partii bardziej doświadczone bydgoszczanki, z niezniszczalną 37-letnią „Jadzią”, czyli Joanną Kuligowską w składzie, zachowały więcej zimnej krwi, wygrywając seta do 23. W kolejnych dwóch setach „pałacanki” miały już z górki. Szybko wypracowywały sobie bezpieczną przewagę punktową i niezagrożone utrzymywały ją do końca.

Na czym polegała wyższość teamu trenera Adama Grabowskiego nad legionowskim zespołem? Przede wszystkim na bardziej wyrównanym tego dnia składzie i dominacji tej drużyny na siatce. O ile jeszcze w rywalizacji atakujących obu drużyn Monika Bociek była górą (9/7) w rywalizacji z rywalką pod bydgoskiej stronie siatki (Marta Jagodzińska), to przyjmujące, a zwłaszcza środkowe Pałacu zdeklasowały w ataku nasze dziewczyny (odpowiednio 21/13 i 26/8). Gospodynie górowały więc w ataku, w bloku było niemal remisowo (10/8), nasza drużyna zdobyła więcej punktów po błędach rywalek (18/23). Licząc tylko na ten jeden element w grze (błędy przeciwnika) trudno jednak marzyć zwycięstwie w meczu.

Nasze siatkarki po tym meczu zadowolonych min mieć raczej nie mogły. Nie na taki wynik w Bydgoszczy zapewne liczyły Fot. fotoMiD

Nasze siatkarki zadowolonych min po tym meczu mieć nie mogły. Nie na taki wynik w Bydgoszczy zapewne liczyły Fot. fotoMiD

Legionowscy sympatycy siatkówki w wydaniu pań mogą więc mówić o sporym rozczarowaniu. Mecze na linii Legionovia – Pałac były z reguły wyrównane, zacięte, choć ostatnio trener A. Grabowski znalazł jakby sposób na nasze siatkarki. Niedzielne spotkanie ten szkoleniowy trend potwierdziło. Dodam jeszcze tylko że MVP niedzielnego spotkania została rozgrywająca Bydgoszczanek – Marlena Pleśnierowicz.

Teraz przed naszymi siatkarkami kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem z zespołem Atomu Trefl Spot. Oby nie z tym samym skutkiem wynikowym.

Pałac Bydgoszcz – Legionovia 3:0 (25:23, 25:16. 25:15). Legionovia: Grabka(1), Mikołajewska (4), Połeć, Bociek (9), Skiba (3), Chojnacka (4) oraz Adamek (libero), Pacak (4), Grzelak, Rasińska (5), Wawrzyniak, Bączyńska.