Facebook


SIATKÓWKA. Udana inauguracja w II Lidze

2017-10-09 6:54:49

Juniorki LTS Legioinovia rywalizować będą w tym sezonie na dwóch frontach Fot. LTS Legionovia

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek w Lidze Siatkówki Kobiet swój debiut w II lidze siatkarek miał młodziutki zespół LTS Legionovia. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka udanie zainaugurowały swoje rozgrywki wygrywając w Siedlcach z miejscową Ósemką 3:1

– W tym sezonie nie będzie już rozgrywek w Młodej Lidze Kobiet więc podjęliśmy decyzje, aby wystartować w rozgrywkach drugiej ligi seniorek – mówi trener Wojciech Lalek. – Nie mamy większych ambicji związanych z tym rozgrywkami, traktujemy je raczej jako swego rodzaju doświadczalny poligon dla naszego młodziutkiego zespołu. Ich głownym celem będzie rywalizacja w lidze juniorek. Drużyna tylko w niewielkim stopniu zmieniła się w porównaniu z ubiegłym sezonem. Dołączyła do nas Magda Orlicka z Pałacu Bydgoszcz, siatkarka mająca na swoim koncie tytuł wicemistrzyni kraju w kategorii juniorek w siatkówce plażowej. Teraz Magda chce się poświęcić siatkówce halowej, więc z chęcią przyjęliśmy ją pod nasze klubowe skrzydła. Nie gra już natomiast z nami Paulina Sobolewska, która wyjechała na studia do Stanów Zjednoczonych i tam z powodzeniem i doskonałymi recenzjami gra w jednym klubów uniwersyteckich. Wracając do naszego inauguracyjnego zwycięstwa w Siedlcach: cieszy nas ta wygrana, bo rywalki mają spore aspiracje związane z awansem. PO wygraniu pierwszego seta w tym meczu, tylko w drugim w nasze szeregi wkradło się pewne rozprężenie. Potem dziewczyny wzięły się w garść i nie pozostawiły złudzeń, kto w tej konfrontacji był lepszym zespołem – – dodał W. Lalek.

UKS Ósemka Siedlce – LTS Legionovia, 1:3 (17:25, 25:16, 18:25, 19:25) LTS: Montowska, Omelaniuk, Orlicka, Sochaczewska, Rojecka, Niderla, Ciejka (libero) , Trzeciak (libero) oraz Dąbrowska i Parzydło.

(jb)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *