Facebook


SIATKÓWKA. UKS Dębina zwycięskie

2016-04-06 5:59:54

W miniony weekend (2-3 kwietnia) na terenie gminy Nieporęt reprezentacje przedsiębiorstw i instytucji z całej Polski rywalizowały w ramach VIII Edycji Mistrzostw Polski Firm w Siatkówce. Młode zawodniczki UKS Dębina Nieporęt wygrały turniej, którego patronatem objął starosta legionowski.

Mecze rozgrywano w halach sportowych Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym oraz Szkoły Podstawowej w Józefowie. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, w tym trzy z terenu powiatu legionowskiego (LM Promotion Wiecznie Młodzi z Józefowa, Spontan Józefów ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie i UKS Dębina z Nieporętu). Drużyny podzielono na trzy grupy, a mecze rozgrywano w systemie „każdy z każdym”.

Rywalizacja była zacięta, a jej poziom bardzo wyrównany. Ostatecznie miejsca na podium zajęli siatkarze z JSW KWK Jas-Mos z Jastrzębia Zdroju (I miejsce), JSW KWK Zofiówka z Jastrzębia Zdroju (II miejsce) i ETP S.A. Kędzierzyn-Koźle (III miejsce) oraz siatkarki z UKS Dębina Nieporęt (I miejsce), MKS Victoria Parczew (II miejsce) i Animex Ełk (III miejsce).

Mistrzostwa Polski Firm w Siatkówce to nie tylko okazja do aktywności sportowej, ale także doskonały sposób na dobrą zabawę i integrację. – Cieszymy się, że możemy być gospodarzem tej fantastycznej imprezy. Dysponujemy dobrą bazą sportową oraz noclegową, a walory krajobrazowe naszych okolic trudno przecenić. Chcemy popularyzować siatkówkę w wykonaniu amatorskim i przyczynić się do promocji naszego powiatu. Dla UKS Dębina ten turniej to także doskonały trening przed startem w zbliżających się ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek – powiedział Dariusz Pieśniak, trener UKS Dębina Nieporęt.

Tekst i zdjęcia: Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *