SIATKÓWKA. Urok żeńskiej siatkówki. Siódme zwycięstwo DPD Legionovii

2020-12-15 4:52:00

Jessica Rivero Marin atakowała „w kratkę” fot.fotoMiD

W poniedziałek, w meczu 13.kolejki Tauron Ligi siatkarki DPD Legionovii pokonały we własnej hali drużynę #Volley Wrocław 3:0. Buło to siódme zwycięstwo (przy siedmiu porażkach) legionowianek i umocniło ekipę trenera Alessandro Chiappiniego w środkowych rejonach tabeli. Jeszcze w tym roku nasz zespół spotka się w wyjazdowym spotkaniu z Gotem Budowlanymi Łódź

Wbrew wynikowi spotkanie, poza pierwszym setem, była meczem wyrównanym, który dostarczył sporo emocji. Sportowy poziom? Zróżnicowany, jak to określił komentujący spotkanie dla Ipli Maciej Szewczyk – oddający cały urok żeńskiej. Jak sympatyczny członek zarządu legionowskiego klubu użył swego rodzaju eufemizmu, ale…Nie ma co wybrzydzać: Legionovia wygrała, choć grała „w kartkę”!

We wspomnianym pierwszym secie nawet zdeklasowała rywalki. Drużyna trenera Wojciecha Kurczyńskiego, w wyjściowym składzie miała trzy zawodniczki, które reprezentowały jeszcze nie tak dawno legionowskie barwy (libero Agnieszka Adamek, atakująca Małgorzata Jasek i przyjmująca Anna Bączyńska), ale na moje oko tylko dwie pierwsze z tych zawodniczek mogą poniedziałkowy występ mogły zaliczyć do w miarę udanych. W naszym zespole od początku w wyjściowej szóste zagrała środkowa Paulina Majkowska i swego zastępstwa za S.Stafford z pewnością nie musi się wstydzić.

Drugi set, mimo początkowego prowadzenia wrocławianek, był bardzo zacięty i wyrównany. Nasza drużyna do remisu doprowadziła dopiero przy stanie 16:16, a na pierwsze prowadzenie wyszła po bloku Mai Tokarskiej przy stanie 18:17. Zespól Natalii Murek i Małgorzaty Jasek jednak nie zamierzał rezygnować, walczył. Emocjonującą końcową „ruletkę” zakończyła punktowy serwisem Jessica Rivero Marin.

Trzeci set najbardziej oddaje wspomniane eufemistyczne stwierdzenie o uroku żeńskiej siatkówki. Nasze dziewczyny rozpoczęły od prowadzenie 6:0, przy serwisie Mai Tokarskiej. Potem było nawet 16:7 i wydawało się, że jest już „po meczu”. Nic bardziej złudnego. Nasze dziewczyny przy bombach serwisowych N.Murek roztrwoniły całą niemal bezpieczną przewagę, bo … zdziałał urok żeńskiej siatkówki. Wrocławianki prowadziły nawet w końcówce 24:23, a potem 25:24, ale …nie wytrzymały ciśnienia, zaprzepaściły szansę na przedłużenie meczu. Wygraną legionowianek w trzech setach przypieczętował błąd serwisowy wrocławianek. MVP spotkania Julie Oliveira Souza.

DPD Legionovia – #Volley Wrocław 3:0 (25:15, 25:23, 28:26).Legionovia: Rabka (1), Rivero Marin (12), Majkowska (7), Oliveira Souza(17), Różański(13), Tokarska (5), Lemańczyk, Kulig (obie libero) oraz Szczyrba, Zdovc Sporer(2), Dąbrowska. Dla zespołu gości najwięcej punktów zdobyły: 13 – Małgorzata Jasek,10- Kamila Witkowska, 7 – Natalia Murek