Facebook


Siatkówka Warszawa – treningi dla dorosłych

2020-03-18 9:44:29
Bez dwóch zdań siatkówka jest jednym z najchętniej uprawianych sportów zespołowych w Polsce. Jeśli chcesz uprawiać tę dyscyplinę na poziomie amatorskim, nie ma znaczenia ile masz lat – możesz zacząć w każdym wieku. Dlatego też skorzystaj z możliwości, jakie daje Warszawa, zmobilizuj swoich znajomych i udaj się już dzisiaj na siatkarski trening!

 

Wybierając się na trening siatkarski, pamiętaj, że każdy zaczynał kiedyś od zera. Jeśli na początku nie będziesz potrafił wykonać jakiegoś ćwiczenia, nie zniechęcaj się! Małymi krokami dojdziesz do celu, szlifując swoje siatkarskie umiejętności.

Czego nauczysz się w trakcie treningów?

Pamiętaj, że trening czyni mistrza! Zaczynając siatkarskie treningi, nie zapominaj o pozytywnym nastawieniu. Nawet jeśli na początku będziesz miał problemy z prawidłowym odbiciem piłki, to nie powód do poddawania się! Z każdym kolejnym krokiem będzie lepiej. Sprawdź, w którym miejscu i o której godzinie odbywa się trening, wchodząc na stronę http://go.decathlon.pl/wydarzenia/siatkowka-warszawa. Czego się podczas niego nauczysz? Na pewno przyjęcia zagrywki. To jeden z najważniejszych elementów sztuki siatkarskiej, który musisz opanować. Bądź świadomy, że jeśli przeciwnik w trakcie meczu wyczuje, że masz z tym problem, od razu to wykorzysta! Od poprawnego przyjęcia zaczyna się każda siatkarska akcja. Stąd też Twoim zadaniem będzie jak najdokładniejsze dogranie piłki do rozgrywającego, co umożliwi mu wykonanie jego pracy. Dzięki Tobie i pewnemu przyjęciu będzie on mógł skorzystać z wcześniej ustalonego wariantu rozegrania, np. krótkiej, przesuniętej krótkiej czy krótkiej za plecy, tzw. pipe’a. Dzięki temu będziecie mieć większe szanse zaskoczyć przeciwnika. Piłkę możesz przyjąć na dwa sposoby – dołem lub górą. Przyjęcie dołem jest skuteczniejsze, jeśli przeciwnik wykonuje mocną zagrywkę, np. serwując z wyskoku. Przyjęcie palcami jest możliwe przy tzw. flotach. Praktyka zdobywana w czasie treningów sprawi, że nauczysz się obserwować lot piłki, szacować jej szybkość i podejmować instynktowne decyzje, w tym tę o sposobie przyjęcia. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej i już dzisiaj ruszaj na trening, aby szlifować ten element gry!

Jak i gdzie w Warszawie ćwiczyć przyjęcie zagrywki?

Warszawa jest idealnym miejscem do uprawiania sportu, w tym także siatkówki. Jeśli chcesz nauczyć się m.in. przyjmować piłkę, możesz skorzystać z wielu możliwości treningów w różnych miejscach. Jeśli zaczniesz treningi z grupą o zbliżonym poziomie umiejętności, będzie Ci jeszcze raźniej. Jednym z najchętniej odwiedzanych siatkarskich miejsc jest hala na Bielanach przy ul. Staffa 3/5. Trenerzy na pewno podpowiedzą Ci od czego zacząć naukę i poprawę przyjęcia zagrywki. Jeśli opanujesz odbiór sposobem dolnym, to ta umiejętność przyda Ci się również do gry w obronie, gdzie przy odpowiednim ustawieniu, będziesz mógł podbijać mocne ataki rywali. Od czego zacząć naukę? Od przyjęcia odpowiedniej pozycji. Musisz stanąć w delikatnym rozkroku, ale stabilnie i twardo na nogach. Ugnij lekko nogi, a tułów wysuń lekko do przodu. Ręce złącz do siebie, a z dłoni zrób charakterystyczną „łódkę”. Pamiętaj, aby kciuki obu dłoni było blisko siebie. Piłkę przyjmujesz wewnętrzną częścią obu przedramion. Jak widzisz, nie jest to trudne.

Najważniejsza w każdym sporcie, także w siatkówce, jest regularność treningów. Dlatego nie zwlekaj – zachęć swoich znajomych i razem wybierzcie się już dziś na siatkarski trening!

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *