SIATKÓWKA. Wygrana w Łodzi

2017-03-30 7:02:37

Rozgrywki w Młodej Lidze Kobiet (Under–23) wkroczyły w fazę play–off. W swoim pierwszym meczu na tym szczeblu rozgrywek Legionovia w Łodzi wygrała z zespołem LKS Szkoła Gortata 3:1. Rewanz w środę (godz. 17) w hali „Konopnickiej”.

Legionovię w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet reprezentują legionowskie juniorki. Przypomnijmy, że podopieczne trenera Wojciecha Lalka okazały się najlepszym zespołem rundy zasadniczej grupy „A” tych rozgrywek i w pierwszej fazie play–off trafiły na czwarty zespół grupy ”B”.

Do Łodzi nasze juniorki pojechały bez trzech siatkarek, kadrowiczek orlenligowego zespołu Legionovii, czyli bez Alicji Grabki, Aleksandry Rasińskiej i Adriany Adamek. Tej trójce z pewnością przydał się odpoczynek, bo są najbardziej eksploatowanym siatkarkami w tym sezonie, grywają na trzech frontach: w seniorkach, juniorkach i MLK właśnie.

Po pierwszym secie łódzkiego spotkania wydawać się mogło, że bez tej trójki nasze juniorki nie poradzą sobie z rywalkami. Przegrały pierwszą odsłonę 17:25, ale potem Sobolewska, Montowska, Omeleniuk, Zakościelna, Skowron i spółka zabrały się do pracy i wygrały trzy kolejne sety (25:17, 25:15 i 25:19) i cały mecz 3:1. Środowy rewanż wydaje się więc formalnością, choć to przecież sport. Do niespodzianki, choć fachowcy grupę „A” (zwaną też północną) uznawali za znacznie silniejszą od grupy ”B” (południowej) doszło w tej fazie rozgrywek w Bydgoszczy. Miejscowy Pałac (czwarta drużyna grupy ”A”) pokonał pierwszy zespół grupy ”B”, czyli Impel Wrocław 3:0, i w rewanżu siatkarkom trenera Rafała Gąsiora wystarczy wygrać jednego seta.

Po środowych rewanżach zwycięskie zespoły zagrają w drugiej fazie play–off, które odbędą się w dniach 5 i 12 kwietnia.