SIATKÓWKA. Z naszymi w składzie

2017-05-23 11:16:10

W Wieliczce, z udziałem czterech drużyn, odbył się turniej kwalifikacyjny do lipcowych Mistrzostw Świata Juniorek w Meksyku. Imprezę, z kompletem trzech zwycięstw, wygrała reprezentacja Polski, zapewniając sobie bezpośredni awans na meksykańskie mistrzostwa. W wyjściowym składzie biało-czerwonych juniorek były trzy siatkarki Legionovii: rozgrywająca – Alicja Grabka, środkowa – Aleksandra Gryka i przyjmująca -Zuzanna Górecka.

Polskie juniorki, prowadzone przez trenera Wiesława Popika, wygrały w Wieliczce kolejno: 3:0 z Niemcami, 3:0 z Bułgarią oraz 3:1 z Belgią. W każdym z tych zwycięskich spotkań grały trzy nasze wyżej wymienione siatkarki. Przypomnijmy, że nie tak dawno Ala, Ola i Zuzia okazały się najlepsze, wraz z klubowymi koleżankami z Legionovi,, podczas Mistrzostw Polski Juniorek odbywających się w Malborku. Warto również podkreślić, że w czasie przygotowań reprezentacji Polski do turnieju kwalifikacyjnego w Wieliczce uczestniczyły dwie kolejne legionowskie siatkarki: Basia Zakościelna i Kasia Niderla. Ta dwójka nie znalazła się jednak w turniejowej czternastce, którą w czasie przygotowań wyselekcjonował trener kadry W. Popik
Dodajmy także, że zwłaszcza dla Ali Grabki turniej i sukces biało-czerwonych w Wieliczce miał bardzo emocjonalny i wzruszający charakter. Miejsce słynne z kopalni soli, to rodzinne miasto legionowskiej rozgrywającej. Tu zaczynała swą siatkarską przygodę, stąd trafiła do Legionowa.

Już w wtorek dwójka z naszych siatkarek grających w Wieliczce ( Z. Górecka i A. Gryka) udaje wraz z drużyną legionowskich kadetek na Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej do Słupska. Podopieczne trenera Dawida Michora będą tam bronić tytułu mistrzyń kraju zdobytego przed rokiem.- W zespole nie mamy na szczęście kontuzji, wyczuwalny jest jednak przedstartowy stres. Dziewczyny chciałby, żeby turniej finałowy o MP już się zaczął Trzymajcie za nas kciuki – powiedział przed wyjazdem do Słupska trener D. Michor.

JERZY BUZE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *