SIATKÓWKA. Zagrają w trzech turniejach – plan przygotowań Legionovii

2017-08-08 1:50:53

Jak już informowaliśmy w poprzednim numerze „MTiO” orlenligowe siatkarki Legionovii w ubiegły poniedziałek rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu 2017/2018. Dziś garść szczegółów na ten temat. Mówi prezes klubu, Sławomir Supa:

– Zespół trenera Macieja Bartodziejskiego trenować będzie w Legionowie, na naszych miejskich obiektach: W Arenie, na stadionie, na boiskach do piłki plażowej, także na siłowni. Przygotowania, po wstępnej fazie poświęconej na „ładowanie akumulatorów”, zostaną we wrześniu urozmaicone udziałem w trzech turniejach towarzyskich. W przygotowaniach bierze już udział nasza młodziutka rozgrywająca Alicja Grabka, która odpoczywała po meksykańskich MŚ Juniorek w Meksyku. Natomiast nasze dwie zawodniczki z kadry seniorek trenera Jacka Nawrockiego (Klaudia Alagierska i Małgorzata Jasek) już w najbliższy czwartek, wraz z reprezentacją Polski, rozpoczynają w Szczyrku, a potem w Spale, przygotowania reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy.

Sprzęt po treningu trzeba uprzątnąć        Fot. fotoMiD

Te trzy wrześniowe turnieje, o których wcześniej wspomniałem – mówi S. Supa – to w kolejności: Memoriał Jerzego Góreckiego, który zostanie rozegrany od 15 do 16 września w Legionowie. Wezmą w tej imprezie udział oprócz naszej drużyny także PTPS Piła, oraz dwa zespoły pierwszoligowe – Calisia Kalisz i Solna Wieliczka. Tydzień później (22- 23 września) nasz zespół uda się na podobny turniej z udziałem czterech drużyn do Wieliczki. Tam obok gospodarzy i nas zagrają także drużyny orlenligowe: Tauron Dąbrowa Górnicza oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W dniach od 29 września do 1 października zagramy w Bobolicach razem z zespołami mistrza i wicemistrza kraju, czyli Chemika Police i Budowlanych Łódź oraz Pałacu Bydgoszcz. Po tym turnieju nasze zawodniczki otrzymają tydzień wolnego na krótki odpoczynek – relacjonuje Sławomir Supa.

Dziewczyny piłkę kopią, jak np. Ewelina Mikołajewska – nieźle  Fot. fotoMiD

Dodajmy jeszcze tylko, że sezon 2017/2018 nasze siatkarki zaczynają 14 października wyjazdowym spotkaniem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyskim. Natomiast przed legionowskimi kibicami zespół trenera M. Bartodziejskiego zaprezentuje się w drugiej kolejce spotkań, ale dopiero 25 października (środa), w meczu przeciwko Developresowi Rzeszów.

(jb)

Fot: fotoMiD

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *