SIATKÓWKA. Zwycięska passa = trzecia lokata!

2021-12-21 8:31:46

Jest ósme z rzędu zwycięstwo! Dziewczyny się cieszą. Teraz trochę przerwy świąteczno-noworocznej i już w styczniu rozpoczęcie obrony trzeciej lokaty w Tauron Lidze

Sympatyczny prezent pod choinkę sprawiły w ubiegłym tygodniu swoim sympatykom siatkarki IŁ Capital Legionovia, wygrywając dwa kolejne spotkania w Tauron Lidze. Siódme i ósme z rzędu! W poniedziałek, we Wrocławiu pokonały miejscowy Volley 3:0, a w sobotę na własnym terenie wygrały z Pałacem Bydgoszcz 3:1. W obu tych spotkaniach statuetka MVP trafiła w ręce legionowskiej Turczynki – Yaprak Erkek!

Zwycięska ścieżka (od przegranego 0:3 meczu w piątej kolejce z Chemikiem Police) wywindowała podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego na trzecie miejsce w tabeli Tauron Ligi. Nasze siatkarki w trzynastu spotkaniach zgromadziły 27 punktów (10 zwycięstw, trzy porażki) przy dodatnim bilansie setów 32:19. Brawo!

Bez straty seta we Wrocławiu

We wrocławskim zespole w ostatnich tygodniach mała rewolucja kadrowa. Drużynę najpierw opuściła Ola Rasińska, potem trenera Dawida Murka zastąpił Mateusz Żabczyński, a do meczu przeciwko naszej drużynie wrocławianki przystąpiły już bez swojej drugiej podstawowej „strzelby”, czyli Natalii Murek. Nasz zespół miał więc nieco „ułatwione” zadanie i poradził sobie z rolą faworyta. Ambitnie grające gospodynie tylko w pierwszym secie napędziły naszej drużynie trochę strachu, ale w końcówce tej partii górę wzięły opanowanie i siatkarskie umiejętności naszego zespołu. W dwóch kolejnych setach było już znacznie łatwiej. Legionovia kontrolowała wydarzenia na parkiecie, Volley od czasu do czasu próbował „kąsać”, ale na dobrą sprawę nie miał czym i kim straszyć. Same dobre chęci tego dnia na Legionovię – nie wystarczyły.
#Volley Wrocław – IŁ Capital Legionovia 0:2 (22:25, 19:25,18:25). Legionovia: Grabka (5), Różański (13), Tokarska (8), Silva (11), Erkek (18), Gryka (6), Lemańczyk (libero) oraz Dąbrowska, Szczyrba (2), Damaske, Szymańska. Dla gospodyń najwięcej punktów zdobyły: 13 – Andrea Kossanyiowa, 9 – Aleksandra Gromadowska, 6 – Karolina Fedorek.

Emocje w dwóch setach

W sobotnim meczu przeciwko bydgoszczankom sportowe emocje były tylko w dwóch pierwszych setach. W dwóch ostatnich spotkanie odbywało się do „jednej bramki”. Zespół przyjezdny w zasadzie na „własne życzenie” przegrał pierwszego seta, w drugim włoski trener Pałacu już tego taktycznego błędu nie popełnił.
Spotkanie w tych pierwszych partiach miało kilka długich, zaciętych wymian, ale generalnie oba zespoły zaliczyły sporą ilość niewymuszonych błędów. Legionovia musiała sobie w tym meczu radzić bez swojej podstawowej atakującej, przeziębionej Kubanki – Gyselle Silvy. Natomiast u rywalek dał się zauważyć pewien eksperyment w ustawieniu, spowodowany zapewne „łataniem” dziur kadrowych. Otóż libero Magdalena Saad wystąpiła tym razem na przyjęciu, kilka razy nawet zagrała pod siatką(!?). Zapewne umiejętności wyniesione z piłki plażowej pozwoliły filigranowej przecież Magdzie zdobyć jeden punkt po ataku, a raz popisać się skutecznym wyblokiem. Druga z byłych „naszych” siatkarek po przeciwnej stronie siatki, środkowa Paulina Majkowska była najlepiej punktującą zawodniczką Pałacu!
IŁ Capital Legionovia – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1(25:23,24:26, 25:16, 25:15). Legionovia: Grabka (5), Różański (19), Tokarska (2), Szczyrba (8), Erkek (14), Gryka (13), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Dąbrowska, Szymańska (1), Stefanik (1). Dla Pałacu najwięcej punktów zdobyły: 13 – Paulina Majkowska, 12 – Mariana Cassemiro, 10 – Leticia Hage.
Rozgrywki Tauron Ligi zostaną wznowione 8-10 stycznia 2022 roku. Legionovia zagra spotkanie wyjazdowe z Unią Opole.