Facebook


Skok tandemowy? Fascynujące przeżycie!

2016-07-27 2:27:27

Z roku na rok rośnie zainteresowanie skokami spadochronowymi szczególnie jeśli chodzi o skoki spadochronowe w tandemie. Skoki stają się popularnym prezentem z okazji urodzin, wieczoru kawalerskiego, panieńskiego czy nawet z okazji ślubu. Wiele osób po cichu marzy o takim prezencie. Inny chcieliby skoczyć lecz nie potrafią przełamać swoich lęków. Warto poznać trochę informacji o skokach tandemowych. Nie taki diabeł straszny jak go malują.

Co to jest i w jaki sposób wygląda skok tandemowy?

Skok tandemowy to nic innego jak skoki spadochronowe w tandemie czyli w parze z instruktorem. Pasażer zwykle jest osobą nie mającą zielonego pojęcia o skokach. Drugą osobą jest instruktor zwany pilotem. Musi być to osoba z dużym doświadczeniem, mająca za sobą tysiące skoków. Pilot odpowiada za przebieg całego skoku. Obie osoby czyli pasażer i pilot są połączeni ze sobą specjalną uprzężą tandemową. Podczas skoku pasażer znajduje się z przodu natomiast pilot z tyłu, ponieważ musi mieć on na plecach spadochron główny i zapasowy (awaryjny), a także automat aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa.

Aby wykonywać skoki spadochronowe w tandemie nie trzeba mieć wcześniejszego przygotowania, poza krótkim instruktażem bezpieczeństwa, który prezentuje podstawowe zasady postępowania podczas wyskoku z samolotu, lotu oraz lądowania. Tego typu skok spadochronowy może wykonać niemal każda osoba. Jedynymi ograniczeniami są waga powyżej 100 kg, wzrost poniżej 120 cm, choroby serca i układu krążenia, łamliwość kości,, epilepsja i choroby układu oddechowego. Również mając niestabilność kręgosłupa trzeba zrezygnować ze skoku.

W tandemie skacze się z wysokości 4000 bądź 3000 metrów. Wysokość lotu jest niezwykle istotna, bo od niej zależy czas swobodnego spadania. Oblicza się go od momentu wyskoku z samolotu do momentu otwarcia spadochronu. I tak w przypadku 3000 metrów trwa on 30 sekund, a jeśli mowa o 4000 metrów – 60 sekund. To podczas całego skoku najbardziej porywający moment. W przenośni oraz dosłownie. Adrenalina buzuje kiedy się spada z prędkością 200 kilometrów na godzinę!

Kiedy uczestnicy tandemu są już na odpowiedniej wysokości, wówczas pilot otwiera spadochron, potem następuje łagodne kilkuminutowe spadanie aż do lądowania.

Cały skok spadochronowy może być uwieczniony gdy wykupimy usługę wideorejestracji. Warto ponieść ten dodatkowy koszt, ponieważ pamiątka zostaje nam na długie lata.

Cena skoków tandemowych to ok 500-600 zł za skok z wysokości 3 tyś metrów i 700-800 zł za skok z 4 tyś metrów. Dodatkowo wideorejestracja kosztuje 250 zł.

Nie musisz długo szukać sprawdzonego ośrodka który organizuje skoki spadochronowe w tandemie. Warto wybrać „Skydive” ośrodek mający siedzibę na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową http://skokiwarszawa.pl/.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *