Facebook

Skoki w tandemie – propozycja dla początkujących

2016-07-27 2:29:53

Jeśli szukasz pomysłu na niebanalny weekend, pragniesz zrobić coś niezwykłego, sprawdzić swoją odwagę jak również zobaczyć świat z niecodziennej perspektywy- skok tandemowy będzie strzałem w dziesiątkę.

Skoki spadochronowe w tandemie nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób z nienaganną kondycją fizyczną, końskim zdrowiem czy grubym portfelem. Nie wymagają czasochłonnych i drogich szkoleń czy treningów. Skorzystać z nich może niemal każdy.

Skok tandemowy wykonuje się nie samemu, ale we dwójkę, więc nie ma potrzeby obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Pilot tandemu odpowiedzialny jest za wszystkie kwestie techniczne. Ma on z reguły wieloletnie doświadczenie w skokach. Ponadto musi mieć ukończone specjalne kursy, mieć certyfikaty, bez tego nie może prowadzić skoków tandemowych. Pasażer razem z pilotem połączeni są uprzężą tandemową. Miejsce pasażera jest z przodu, a pilota z tyłu. Pilot ma na plecach spadochron główny i zapasowy jak również automat spadochronowy. Wszystko to aby zapewnić pełnię bezpieczeństwa. Lądowanie które również budzi obawy nie niesie ze sobą ryzyka. Następuje bezkolizyjnie i łagodnie.

Swobodne spadanie – moment pełen emocji

Jednym z najbardziej dla niektórych stresującym a zarazem pięknym momentem jest moment swobodnego spadania. Jest to nic innego jak czas mierzony od momentu wyskoku z lecącego samolotu do otwarcia czaszy spadochronu. Czas trwania jest różny i zależny jest od wysokości z jakiej skaczemy. Jeśli jest to 3 tysiące metrów to czas spadania wynosi około 30 sekund, natomiast jeśli odważyliśmy się na skok z 4 tysięcy metrów wówczas czas spadania wydłuża się do około minuty. Podczas swobodnego spadania para tandemowa spada w kierunku ziemi z prędkością, która może dochodzić nawet do 200 kilometrów na godzinę. Uwalnia się wtedy dużo adrenaliny. Niektórzy nie zapamiętują tego momentu, mają pustkę w głowie, pamiętają jedynie skok od otwarcia spadochronu. Jeszcze innym właśnie swobodne spadanie najbardziej tkwi w głowie. Wszystko zależy od charakteru i emocji jakie towarzyszą skokowi.

Jeśli chcesz na dłużej zachować emocje jakie towarzyszyły skokowi zamów usługę wideorejestracji. Skok spadochronowy uwieczni drugi instruktor który wyskoczy z samolotu razem z Wami. Ma on na swoim kasku zamontowaną kamerę, którą nagra film i zrobi zdjęcia. Są one gotowe często już w godzinę po skoku.

Ile kosztują skoki spadochronowe w tandemie?

Jest to wydatek do 800 zł, przy czym skacząc z mniejszej wysokości a mianowicie z 3000 metrów cena jest nieco niższa i wynosi 500-600 zł. Wykupienie dodatkowej usługi wideorejestracji to dodatkowy wydatek w wysokości 250 zł.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat skoków zajrzyj na stronę https://skydive.pl. Jej właścicielem jest Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”. Pracują w nim instruktorzy mający wieloletnie doświadczenie w skokach. Mają już za sobą setki, a nawet tysiące skoków. Na stronie internetowej można znaleźć terminy lotów, formularze rezerwacyjne oraz dokładne adresy miejsc skąd odbywają się loty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *