Skoki w tandemie – propozycja dla początkujących

2016-07-27 2:29:53

Jeśli szukasz pomysłu na niebanalny weekend, pragniesz zrobić coś niezwykłego, sprawdzić swoją odwagę jak również zobaczyć świat z niecodziennej perspektywy- skok tandemowy będzie strzałem w dziesiątkę.

Skoki spadochronowe w tandemie nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób z nienaganną kondycją fizyczną, końskim zdrowiem czy grubym portfelem. Nie wymagają czasochłonnych i drogich szkoleń czy treningów. Skorzystać z nich może niemal każdy.

Skok tandemowy wykonuje się nie samemu, ale we dwójkę, więc nie ma potrzeby obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Pilot tandemu odpowiedzialny jest za wszystkie kwestie techniczne. Ma on z reguły wieloletnie doświadczenie w skokach. Ponadto musi mieć ukończone specjalne kursy, mieć certyfikaty, bez tego nie może prowadzić skoków tandemowych. Pasażer razem z pilotem połączeni są uprzężą tandemową. Miejsce pasażera jest z przodu, a pilota z tyłu. Pilot ma na plecach spadochron główny i zapasowy jak również automat spadochronowy. Wszystko to aby zapewnić pełnię bezpieczeństwa. Lądowanie które również budzi obawy nie niesie ze sobą ryzyka. Następuje bezkolizyjnie i łagodnie.

Swobodne spadanie – moment pełen emocji

Jednym z najbardziej dla niektórych stresującym a zarazem pięknym momentem jest moment swobodnego spadania. Jest to nic innego jak czas mierzony od momentu wyskoku z lecącego samolotu do otwarcia czaszy spadochronu. Czas trwania jest różny i zależny jest od wysokości z jakiej skaczemy. Jeśli jest to 3 tysiące metrów to czas spadania wynosi około 30 sekund, natomiast jeśli odważyliśmy się na skok z 4 tysięcy metrów wówczas czas spadania wydłuża się do około minuty. Podczas swobodnego spadania para tandemowa spada w kierunku ziemi z prędkością, która może dochodzić nawet do 200 kilometrów na godzinę. Uwalnia się wtedy dużo adrenaliny. Niektórzy nie zapamiętują tego momentu, mają pustkę w głowie, pamiętają jedynie skok od otwarcia spadochronu. Jeszcze innym właśnie swobodne spadanie najbardziej tkwi w głowie. Wszystko zależy od charakteru i emocji jakie towarzyszą skokowi.

Jeśli chcesz na dłużej zachować emocje jakie towarzyszyły skokowi zamów usługę wideorejestracji. Skok spadochronowy uwieczni drugi instruktor który wyskoczy z samolotu razem z Wami. Ma on na swoim kasku zamontowaną kamerę, którą nagra film i zrobi zdjęcia. Są one gotowe często już w godzinę po skoku.

Ile kosztują skoki spadochronowe w tandemie?

Jest to wydatek do 800 zł, przy czym skacząc z mniejszej wysokości a mianowicie z 3000 metrów cena jest nieco niższa i wynosi 500-600 zł. Wykupienie dodatkowej usługi wideorejestracji to dodatkowy wydatek w wysokości 250 zł.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat skoków zajrzyj na stronę http://skydive.pl. Jej właścicielem jest Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”. Pracują w nim instruktorzy mający wieloletnie doświadczenie w skokach. Mają już za sobą setki, a nawet tysiące skoków. Na stronie internetowej można znaleźć terminy lotów, formularze rezerwacyjne oraz dokładne adresy miejsc skąd odbywają się loty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *