SKUBIANKA. Lasy Państwowe interweniowały w Skubiance

2022-11-09 10:54:22

W środę (2 listopada) po blisko 7 miesiącach Lasy Państwowe weszły na teren rosyjskiego Ośrodka Wypoczynkowego w Skubiance. Aktualnie trwa inwentaryzacja. Strona rosyjska zapowiedziała złożenie protestu do Polskiego MSZ-u


Ośrodek w Skubiance ma około sześciu hektarów, na jego terenie znajdują się dwa hotele, dwie wille i osiem domków letniskowych. Rosjanie dzierżawili go od lat 80. Po napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę, w połowie kwietnia br. dyrektor Generalny Lasów Państwowych nakazał rozwiązanie w trybie natychmiastowym umowy dzierżawy ośrodka wczasowego w Skubiance z Ambasadą Rosyjską. Rosjanie ośrodka nie chcieli oddać przez wiele miesięcy i sprawa skończyła się w sądzie.
W środę (2 listopada) na teren ośrodka weszli funkcjonariusze Lasów Państwowych.
Straż Leśna wkroczyła dziś na teren ośrodka w Skubiance nad Zegrzem, dzierżawionym od Lasów Państwowych przez Rosyjską Ambasadę. Po wybuchu wojny wypowiedzieliśmy im umowę. Ośrodek jest całkowicie zdewastowany. Rosjanie zniszczyli wszystko, powyrywane są nawet kable ze ścian. – poinformował na Twitterze Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.
Obecnie budynki są pilnowane przez służbę leśną. – Wszystkie budynki znajdujące się są zamknięte i zabezpieczone. Ze względu na ich fatalny stan techniczny i prowadzoną inwentaryzację nie ma możliwości wejścia do nich – mówił Nadleśniczy Paweł Szymański w TVN24.

Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *