Prezydent Smogorzewski gwiazdą Super Expressu

2016-03-19 6:45:01

superak_18.03_netPo naszych artykułach pt. „Bank Prezydenta i Prezesa?” oraz „Rodzynki dla rodzinki (prezesa)”, temat zauważyli także inni: Super Express, Prokuratura, a nawet „wolne” lokalne media.

Dziś o najatrakcyjniejszych lokalach w centrum Legionowa, które trafiły w ręce rodzin prezydenta miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego oraz Szymona Rosiaka, prezesa SML-W, a jednocześnie Przewodniczącego Rady Powiatu, nie piszemy więc już sami. Sprawą nareszcie zainteresowali się również inni. W Super Expressie Smogorzewski robi nawet za gwiazdę drugi tydzień z rzędu. Poprzednio ogólnopolski dziennik podchwycił od nas temat działki przy ul. Jagiellońskiej, którą prezydent postanowił, bez przetargu, wydzierżawić na 20 lat stowarzyszeniu partyjnej koleżanki, byłej minister edukacji w rządzie PO, Katarzyny Hall.

Z najnowszych ustaleń ws. „Banku Prezydenta i Prezesa?” wynika, że legionowska prokuratura wyłączyła się z postępowania i przekazała sprawę do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Stamtąd trafiła ona do Prokuratury Regionalnej, by w końcu znaleźć się w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ. Tej więc prokuraturze przyjdzie zbadać czy prezydent miasta Legionowo złożył fałszywe oświadczenie majątkowe oraz czy przy transakcji nabycia lokalu, wynajmowanego obecnie przez bank, nie doszło do nieprawidłowości. Prokuratura będzie musiała również wyjaśnić czy umożliwienie nabycia lokali usługowych w Anacie wybranym osobom, po cenach dwukrotnie niższych od cen rynkowych, nie było działaniem na szkodę spółdzielni. W końcu prezesem zarządu SML-W jest właśnie przewodniczący rady powiatowej, Szymon Rosiak.

Więcej w papierowym wydaniu,
…dobrze wiedzieć to i owo!

Więcej o sprawie przeczytasz:
LEGIONOWO. Prokuratura prześwietli prezydenta i zarząd SML-W
LEGIONOWO. Rodzynki dla rodzinki (prezesa)
LEGIONOWO. Pieniądze z szamba
LEGIONOWO. Bank Prezydenta i Prezesa?

Komentarze

7 komentarzy

 1. jurek odpowiedz

  Przyjdą kolejne wybory i Roman po raz kolejny zostanie preziem. Brawo Legionowo.

 2. stefan odpowiedz

  Dziwię się czemu jeszcze Legionowski KOD nie broni Szymona, Romka.

 3. Ela odpowiedz

  POszli PO i do koryta to teraz, żrą. No cóż w całym kraju trwa odganianie ” tłustych kotów” od koryta, a kwik przy tym niemiłosiermy. Będzie ciężko to zrobić, a w zasiedziałym kolegami Legionowie POdwójnie ciężko.

 4. kiler odpowiedz

  Czepiają się bo zazdroszczą. Jak się ma głowę nie tylko do noszenia czapki to i kasa jest.

 5. elzbieta odpowiedz

  Eureka….10 tys co miesiac z wynajmu pod bank. Lokal od tatusia czy innego pociotka z SMLW. Kto ma dostep do lokali w nowych blokach smlw…..wiadomo od lat….

 6. Grześ odpowiedz

  U nasz w Legionowie układ biznesowo-towarzysko-polityczny powstał juz dawno temu. I rządzi od tamtej pory i ma sie dobrze czerwono-cwaniacki układzik (w ratuszu i w smlw).

  Grześ

 7. Legionowo odpowiedz

  I pomyśleć, że obecna Rada Miasta to w większości ludzie z jego list wyborczych. Wstyd. Jednak ma rację ten, kto propnował aby można było być wybranym na następną kadencję ponownie tylko jeden raz, bo się po prostu mogą tworzyć lokalne układy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *