Spokojny sen czyli jakie moskitiery okienne wybrać

2020-01-29 12:17:53
Szczególnie w okresie letnim cenimy sobie możliwość szerokiego otworzenia okna wieczorem i cieszenia się świeżym, rześkim powietrzem. Niestety często o tej porze właśnie zaczyna się okres największej aktywności owadów, które również chętnie korzystają z chwilowej ochłody i zaczynają poszukiwania pożywienia.

 

To powoduje, że w domach często pojawiają się ćmi, a także meszki czy komary. Jak można sobie z tym poradzić? Pomocne mogą okazać się tutaj odpowiednio dobrane moskitiery. Jakie wybrać do domu?

Moskitiery ramkowe – bezinwazyjne rozwiązanie chroniące przed insektami

Jedną z propozycji oferowanych przez producentów moskitier są moskitiery okienne montowane na ramie. Cieszą się one dużą popularnością, ze względu na to, że doskonale chronią przed różnego rodzaju insektami, nawet tymi małymi. Warto tutaj wspomnieć, że moskitiery ramowe sprawdzają się również w sytuacji, gdy przy domu rośnie dużo drzew i wysokich krzewów. Wówczas zapobiegają one temu, że liście przy silniejszych porywach wiatru dostają się do wnętrza domu. Jednocześnie siatka pozwala na swobodny przepływ powietrza i nie pogarsza widoczności.

Moskitiery tego typu składają się z siatki o odpowiednio gęstym splocie oraz ramy, na której rozciągana jest siatka. Rama moskitier zazwyczaj wykonana jest z profili aluminiowych, co gwarantuje jej wytrzymałość przez wiele lat. Sprawia to także, że jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Profile mogą być malowane na dowolny kolor, dzięki czemu można je dobrać tak, aby pasowały do koloru stolarki okiennej.

Moskitiery ramkowe są również chętnie wybierane ze względu na łatwy montaż i demontaż. Nie wymagają nawiercania ściany czy ramy okiennej. To umożliwia ich założenie i zdjęcie praktycznie w każdej chwili. Co więcej, montaż takiej moskitiery jest na tyle łatwy, że może sobie z nim poradzić praktycznie każdy. Nie wymaga to pomocy fachowca.

Moskitiery rolowane – idealnie dopasowane do Twojego okna

Drugą propozycją są moskitiery rolowane. W odróżnieniu od ramkowych nie są one rozciągnięte na ramie, dzięki czemu można je swobodnie podnosić do góry, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie ma konieczności ich całkowitego demontażu. Jest to wygodne w sytuacji, gdy na zewnętrznym parapecie znajdują się kwiaty.

Również te moskitiery wykonywane są z wysokiej klasy siatki z włókna szklanego. Dzięki temu są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ich splot jest na tyle gęsty, że zatrzymuje na zewnątrz wszelkiego rodzaju insekty, większe pyły oraz liście. Jednocześnie pozwala na swobodny przepływ powietrza. Jest to bardzo ważne szczególnie latem, gdy chce się przewietrzyć mieszkanie i poczuć świeże powietrze. Dzięki zamontowaniu moskitiery zwijanej okno swobodnie można otworzyć również wieczorem. Nie ma wtedy obawy, że zapalone światło przyciągnie ćmy czy komary mogące przeszkadzać w czasie wypoczynku.

Cała moskitiera chowana jest w kasecie wykonanej z aluminium malowanego proszkowo. Dzięki czemu jest ona odporna na czynniki atmosferyczne, a także prezentuje się estetycznie na elewacji budynku.

Moskitiery rolowane są dopasowywane do wymiarów okna. Jak je zmierzyć, aby dobrze chroniły przed insektami można przeczytać na stronie wiodącego producenta moskitier okiennych firmy Karnix.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *