SPORT MOTOROWODNY. Czwarty tytuł MP – Jakub Rochnowski z Chotomowa

2018-07-12 4:20:51

Jakub Rochnowski z Chotomowa Motorowodnym Mistrzem Polski w klasie GT-15. To już czwarty z kolei tytuł Mistrza Polski tego młodego trzynastoletniego zawodnika. Kuba swoją przygodę z tym sportem rozpoczął zaraz po swoich
10 urodzinach i od tego czasu rok w rok plasuje się na najwyższym stopniu podium

Na tegoroczny sezon w Mistrzostwach Polski składały się trzy eliminacje, które odbyły się Ślesinie (16-17 czerwca), Chodzieży (23-24 czerwca) i Żninie (29 czerwca – 1 lipca).

W Żninie odbyły się także Mistrzostwa Europy w klasie, w której pływa Kuba. Nasz młody  chotomowianin jako jedyny reprezentant Polski został zakwalifikowany do biegów finałowych . 13-latek dzielnie reprezentował motorowodny „TeamPoland”. W trzecim wyścigu czempionatu Jakub płynął na drugiej pozycji, jednak bieg z uwagi na drastyczną zmianę warunków atmosferycznych bieg przerwano. W „restarcie” nie udało się już niestety obronić drugiej pozycji. Ten wyścig pokazał jednak jak niewiele brakuje Kubie do europejskiej czołówki.

Ostatecznie polski zawodnik z WKS Zegrze został sklasyfikowany na wysokiej 7 pozycji rywalizując z 17 najlepszymi zawodnikami z Estonii, Szwecji, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Litwy, Słowacji i Finlandii. Kuba był trzykrotnie szósty i raz czwarty – łącznie zgromadził 394 punkty. Przed naszym zawodnikiem w tym sezonie jeszcze Mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec lipca w Tallinie w Estonii. (red.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *