SPORT. Sukces Satori – Karatecy we Freiburgu

2017-11-09 11:41:17

W niemieckim Freiburgu odbyły się zawody International European Sabaki Challenge 2017 Mistrzostwa Europy Enshin Karate

W zawodach wzięło udział ponad 120 karateków z Europy, między innymi z Niemiec, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Rosji i Polski.

Biało-czerwonych reprezentowało 13 zawodników z dwóch klubów Enshin Karate. Turniej podzielony był na 4 części: zawody dzieci, juniorów, seniorów oraz weteranów. Walki odbywają się w formule Sabaki, co oznacza że oprócz podstawowych uderzeń i kopnięć uczestnicy mogą używać chwytów, rzutów i podcięć podczas walki.
Rewelacyjnie spisała się reprezentacja juniorów ćwiczących w Satori Sport Klub. Piątka reprezentantów z legionowskiego klubu w składzie: Kacper Celejowski, Mariusz Komuda, Damian Dobrodziej, Jan Zwoliński oraz Kacper Wilk pokazali umiejętności karate na naprawdę wysokim poziomie. Po emocjonujących walkach młodzi polacy Jan Zwoliński i Damian Dobrodziej zdobyli 3 miejsca w swoich kategoriach a Kacper Celejowski został mistrzem Europy.
– European Sabaki Challenge to turniej, na który przyjeżdża czołówka zawodników z całej Europy. Tym bardziej jestem dumny z wyników moich podopieczny. Każdy z nich ciężko pracował przez ostatnie 3 miesiące, żeby zaprezentować swoje umiejętności przed gościem honorowym turnieju twórcą Enshin Karate – Kancho Joko Ninomyia. Mimo że nie wszystkim udało się zdobyć medale, to pokazali naprawdę duże serce do walki. Wracamy do Polski bogatsi o doświadczenie i zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy – powiedział trener, sensei Daniel Jankowski (3 dan).

Warto podkreślić że kategorie seniorów zostały zdominowane przez Polaków. We wszystkich trzech kategoriach wagowych seniorów (lekka, średnia i ciężka) zwyciężyli Polacy co świadczy o wysokim poziomie Enshin Karate w Polsce.