SPORT SZKOLNY. Spotkanie z mistrzem Robert Lis w „Sobieskim”

2017-04-11 1:48:59

W ostatni piątek, w ramach tradycyjnych spotkań organizowanych w legionowskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 pod hasłem „ Na olimpijskim szlaku. Spotkanie z mistrzem. To nas kręci!” gościem młodzieży był Robert Lis. Wychowanek klubu szczypiorniaka „Warszawiankai”, były zawodnik, reprezentant kraju, dziś szkoleniowiec. Asystent trenera reprezentacji Polski Tałanta Dujszejbajewa oraz pierwszy trener superligowego zespołu, KPR RC Legionowo.

Młodzież podczas tego spotkania „wymaglowała” gościa licznymi pytania. Ogólnymi i szczegółowymi. Bardzo profesjonalnymi, wykazując się znajomością piłki ręcznej, tymi bardziej ogólnymi oraz (ach, te dziewczęta) osobistymi. Gość nie unikał odpowiedzi, choć kilkakrotnie zaznaczył, że niektóre z pytań powinny być skierowane pod innym adresem. Być może zabrakło pytania o olimpijskiej przeżycia R. Lisa z olimpiady w Rio de Janeiro, ale chyba tylko dlatego, aby nie sprawiać gościowi przykrości. Biało-czerwoni szczypiorniści medalu z Brazylii nie przywieźli.

Po lekcyjnej godzinie pytań był oczywiście czas na autografy składane na gadżetach Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wspólne fotki z trenerem. Robert Lis podpisał się też na szkolnej fladze olimpijskiej, na której autografów stale przybywa. Pomysł takich spotkań rzucony przed bodaj trzema laty, przez nauczycielka wychowania fizycznego tej szkoły, Andrzeja Domaszewicza został podchwycony przez młodzież i jest kontynuowany. Brawo!

(jb)

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *