SPORT SZKOLNY. Sukces Józefowa

2016-05-18 10:31:54

Na pływalni sportowej w Aquapark „Fala” w Stanisławowie Pierwszym odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatowe, półfinały Województwa Warszawy i Mazowsza w indywidualnym i sztafetowym pływaniu dziewcząt i chłopców szkół podstawowych (klas III -VI) w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Mazowsza – rejon Legionowo, Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Nieporęt Aquapark Fala, a fundatorem nagród SZS Warszawy i Mazowsza. O mistrzostwo międzypowiatowe walczyło 64 uczniów z mistrzowskich drużyn z powiatów: nowodworskiego, piaseczyńskiego, wołomińskiego i legionowskiego. Nasz powiat reprezentowali uczniowie SP im. W. Chotomskiej w Józefowie.

Wyniki międzypowiatowe dziewcząt:

1. SP Józefów (Powiat Legionowski),
2. Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu (Powiat Piaseczyński),
3. SP nr 2 Ząbki (Powiat Wołomiński),
4. SP nr 7 Nowy Dwór Mazowiecki (Powiat Nowodworski).

Wyniki międzypowiatowe chłopców:

1. SP Józefów (Powiat legionowski),
2. SP nr 5 Piaseczno (Powiat Piaseczyński),
3. SP nr 2 Ząbki (Powiat Wołomiński),
4. SP nr 7 Nowy Dwór Mazowiecki (Powiat Nowodworski).

Drużyna dziewcząt i chłopców z SP Józefów po raz pierwszy zdobyła mistrzostwo międzypowiatowe i awansowała do finału Warszawy i Mazowsza, który odbędzie się 1 czerwca w Ciechanowie. Sukces ten był możliwy dzięki bardzo dobrym warunkom sprzyjającym rozwojowi pływania, jakie mamy w gminie po wybudowaniu pływalni, funkcjonowaniu klas sportowych o profilu pływanie w szkole w Józefowie, stworzeniu sekcji pływackiej UKS Fala oraz bezpłatnej nauce pływania dla wszystkich uczniów szkół klas I-VI gminnych szkół.

www.nieporet.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *