SPORT. XV MARATON KOMANDOSA

2018-12-02 11:16:35

 

Tradycyjnie już od 15 lat w ostatnią sobotę listopada w Kokotku koło Lublinica spotykają najtwardsi miłośnicy maratonu. o godzinie 9.00 rozpoczęła się walka XV Maraton Komandosa. Formuła biegu jest taka sama od 15 lat, do przebiegnięcia 42 km w obowiązującym stroju: mundur wojskowy, buty z cholewami i plecak 10 kg. Na obecną edycję maratonu organizatorzy przygotowali nową trasę

Dla utrudnienia dołożono jeszcze jeden podbieg oraz więcej kilometrów po duktach leśnych z luźnym piaskiem i kamieniami. Z mężczyzn najszybszy na morderczej trasie był Piotr Szpigiel dla którego to było piąte zwycięstwo, a wśród kobiet z rekordem trasy najszybsza była Patrycja Bereznowska z Wieliszew Heron Team. Dla Pani Patrycji było to drugie zwycięstwo.
Już 11 razy te trudne zawody ukończył nasz długodystansowiec Pan Jan Skakluk. 2 miejsce kategorii z czasem 4:04:37 sekund zajął Kwieciński Paweł poza tą dwójką zawody w Lublińcu ukończyło 4 zawodników z Legionowa: Głowacki Andrzej, Kazimierz Romański, Dariusz Jaworski oraz Orłowski Jakub. Niektórzy zawodnicy tak jak pan drużyna Pana Roberta Woźnicy z Rybnika aby się w czuć w rolę komandosów przed i po zawodach noce spędzają w namiotach na polu namiotowym koło hotelu i tak od 15 lat.

Tekst K.R

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *