SPORT. XV Ogólnopolski Turniej JUDO o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

2019-02-19 9:53:28
W sobotę 16 lutego br. w Mysiadle odbył się XV Ogólnopolski Turniej JUDO o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Do startu uprawnieni byli zawodnicy z polskich klubów urodzeni w latach 2007-2002. Legionowo reprezentowało siedmioro zawodników Legionowskiego Towarzystwa Sportowego (LTS) na co dzień trenujący w Centrum Szkolenia Policji

Poziom uczestników zawodów był bardzo wysoki, co zaowocowało zaciętymi walkami i dużymi emocjami. W najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentowała się Oliwia Kuźmińska, która w widowiskowy sposób zwyciężyła pierwszą walkę pokonując swoją rywalkę już 20 sekundzie. Kolejna walka przysporzyła więcej trudności i została rozstrzygnięta w końcowych sekundach. W finale, mimo początkowej przewagi Oliwia uległa reprezentantce Warszawy i uplasowała się na drugiej pozycji. W tej grupie wiekowej startowali również: Łucja Gessel zajmując 4 miejsce, Stanisław Telejko i Nikolas Kaliszuk, którzy uplasowali się na 7 pozycjach. W grupie młodzików po srebro sięgnął Jakub Zreda, a na 7 pozycji rywalizację zakończył Krzysztof Nowak. W grupie juniorek młodszych świetną formę zaprezentowała Olimpia Walasiewicz, która zwyciężyła dwa pojedynki stosując efektowne techniki w parterze w postaci unieruchomienia trzymaniem (osaekomi) oraz duszenia (dozwolone w judo).
Jako trener i Prezes LTS pragnę podziękować Zarządowi Miasta Legionowo za przyznanie dotacji naszej sekcji i umożliwienie pokrycia kosztów wyjazdów na takie turnieje.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *