Stomatolog dziecięcy na Żoliborzu – kiedy zapisać dziecko na wizytę?

2019-05-09 6:17:31
Nawet najmłodsze dzieci wymagają regularnych wizyt u stomatologa dziecięcego – na Żoliborzu lub w innych dzielnicach Warszawy można znaleźć wielu specjalistów, zajmujących się małymi pacjentami. Kontrolne wizyty pozwolą uniknąć wielu problemów z zębami, dzięki czemu można zapewnić dziecku zdrowy i piękny uśmiech w przyszłości. Kiedy warto zapisać się do dentysty dla dzieci oraz na jakie zabiegi można liczyć?

 

Dentysta dla dzieci na Żoliborzu – zakres usług

Małe dzieci mogą borykać się z wieloma problemami, dotyczącymi zębów. Począwszy od wad zgryzu, w tym nieprawidłowo uszeregowanych zębów, zbyt dużego stłoczenia zębów lub zbyt dużych przerw między nimi, po próchnicę, przez poważniejsze nieprawidłowości. W wielu przypadkach mogą one prowadzić do poważniejszych nieprawidłowości, w tym wad wymowy. Warto więc regularnie zapisywać dziecko na wizyty kontrolne oraz reagować w razie podejrzeń jakichkolwiek problemów. Stomatolog dziecięcy Żoliborz to specjalista, który posiada odpowiednie kwalifikacje i podejście do najmłodszych pacjentów, dzięki czemu zapewni im kompleksową opiekę lekarską.

Możemy skorzystać zarówno ze stomatologii, jak i ortodoncji dziecięcej w Warszawie. W ich zakres wchodzą takie usługi, jak:

– wizyty kontrolne u dentysty dla dzieci,

– wizyty ortodontyczne,

– lakowanie zębów,

– ekstrakcja zębów mlecznych,

– wypełnienia w zębach mlecznych,

– zakładanie stałych aparatów na zęby,

– wykonywanie zdejmowanych aparatów na zęby,

– podcinanie wędzidełka.

W przypadku takich zabiegów, jak ekstrakcja zębów czy podcinanie wędzidełka, stosuje się znieczulenie miejscowe, dostosowane do potrzeb dzieci. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu nowoczesne znieczulenie komputerowe. Ponadto, przy trudnych zabiegach rodzice mogą także zdecydować się na znieczulenie ogólne, czyli narkozę. Jeśli zgłoszą taką potrzebę, mogą skonsultować się z anestezjologiem, który będzie obecny podczas zabiegu.

W przypadku ortodoncji dziecięcej, związanej przede wszystkim z wadami zgryzu, najczęstszym rozwiązaniem problemów jest założenie stałego aparatu na zęby. Do wyboru są aparaty metalowe, kryształowe oraz porcelanowe – warto omówić z ortodontą wszystkie ich zalety, by móc zdecydować się na najbardziej odpowiedni dla swojego dziecka model. Zazwyczaj są one nakładane na dwa lata i wymagają regularnych wizyt u specjalisty, który będzie kontrolował postępy i regulował aparat na zęby.

Wizyta adaptacyjna u stomatologa dziecięcego – na czym polega?

Rodzice mogą także umówić swoje pociechy na wizytę adaptacyjną – jest to specjalne spotkanie ze stomatologiem dziecięcym na Żoliborzu, którego zadaniem jest zredukowanie stresu u małego pacjenta. Na wizycie nie jest podejmowane żadne leczenie – lekarz jedynie oprowadza dziecko po gabinecie, opowiada o swojej pracy i pokazuje mu fotel stomatologiczny oraz narzędzia dentystyczne. Dzięki temu dziecko może dobrze zapoznać się z miejscem, w którym będzie w przyszłości leczone, co zmniejszy jego stres i sprawi, że chętniej pojawi się na właściwej wizycie.

Gabinet dentysty dla dzieci – jak jest wyposażony?

Aby zmniejszyć stres małych pacjentów, gabinety stomatologów dziecięcych są również specjalnie przygotowywane i urządzane. Poza odpowiednim wyposażeniem profesjonalnym, można w nich spotkać kolorowe ściany, wesołe obrazki, a nawet telewizory, na których wyświetlane są bajki – dzięki temu są to przestrzenie przyjazne dla dzieci, do których najmłodsi będą chętnie wracali. Pomaga to również uspokoić dzieci, które bywają najbardziej wymagającymi, niecierpliwymi pacjentami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *