Facebook

Stomatolog dziecięcy na Żoliborzu – kiedy zapisać dziecko na wizytę?

2019-05-09 6:17:31
Nawet najmłodsze dzieci wymagają regularnych wizyt u stomatologa dziecięcego – na Żoliborzu lub w innych dzielnicach Warszawy można znaleźć wielu specjalistów, zajmujących się małymi pacjentami. Kontrolne wizyty pozwolą uniknąć wielu problemów z zębami, dzięki czemu można zapewnić dziecku zdrowy i piękny uśmiech w przyszłości. Kiedy warto zapisać się do dentysty dla dzieci oraz na jakie zabiegi można liczyć?

 

Dentysta dla dzieci na Żoliborzu – zakres usług

Małe dzieci mogą borykać się z wieloma problemami, dotyczącymi zębów. Począwszy od wad zgryzu, w tym nieprawidłowo uszeregowanych zębów, zbyt dużego stłoczenia zębów lub zbyt dużych przerw między nimi, po próchnicę, przez poważniejsze nieprawidłowości. W wielu przypadkach mogą one prowadzić do poważniejszych nieprawidłowości, w tym wad wymowy. Warto więc regularnie zapisywać dziecko na wizyty kontrolne oraz reagować w razie podejrzeń jakichkolwiek problemów. Stomatolog dziecięcy Żoliborz to specjalista, który posiada odpowiednie kwalifikacje i podejście do najmłodszych pacjentów, dzięki czemu zapewni im kompleksową opiekę lekarską.

Możemy skorzystać zarówno ze stomatologii, jak i ortodoncji dziecięcej w Warszawie. W ich zakres wchodzą takie usługi, jak:

– wizyty kontrolne u dentysty dla dzieci,

– wizyty ortodontyczne,

– lakowanie zębów,

– ekstrakcja zębów mlecznych,

– wypełnienia w zębach mlecznych,

– zakładanie stałych aparatów na zęby,

– wykonywanie zdejmowanych aparatów na zęby,

– podcinanie wędzidełka.

W przypadku takich zabiegów, jak ekstrakcja zębów czy podcinanie wędzidełka, stosuje się znieczulenie miejscowe, dostosowane do potrzeb dzieci. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu nowoczesne znieczulenie komputerowe. Ponadto, przy trudnych zabiegach rodzice mogą także zdecydować się na znieczulenie ogólne, czyli narkozę. Jeśli zgłoszą taką potrzebę, mogą skonsultować się z anestezjologiem, który będzie obecny podczas zabiegu.

W przypadku ortodoncji dziecięcej, związanej przede wszystkim z wadami zgryzu, najczęstszym rozwiązaniem problemów jest założenie stałego aparatu na zęby. Do wyboru są aparaty metalowe, kryształowe oraz porcelanowe – warto omówić z ortodontą wszystkie ich zalety, by móc zdecydować się na najbardziej odpowiedni dla swojego dziecka model. Zazwyczaj są one nakładane na dwa lata i wymagają regularnych wizyt u specjalisty, który będzie kontrolował postępy i regulował aparat na zęby.

Wizyta adaptacyjna u stomatologa dziecięcego – na czym polega?

Rodzice mogą także umówić swoje pociechy na wizytę adaptacyjną – jest to specjalne spotkanie ze stomatologiem dziecięcym na Żoliborzu, którego zadaniem jest zredukowanie stresu u małego pacjenta. Na wizycie nie jest podejmowane żadne leczenie – lekarz jedynie oprowadza dziecko po gabinecie, opowiada o swojej pracy i pokazuje mu fotel stomatologiczny oraz narzędzia dentystyczne. Dzięki temu dziecko może dobrze zapoznać się z miejscem, w którym będzie w przyszłości leczone, co zmniejszy jego stres i sprawi, że chętniej pojawi się na właściwej wizycie.

Gabinet dentysty dla dzieci – jak jest wyposażony?

Aby zmniejszyć stres małych pacjentów, gabinety stomatologów dziecięcych są również specjalnie przygotowywane i urządzane. Poza odpowiednim wyposażeniem profesjonalnym, można w nich spotkać kolorowe ściany, wesołe obrazki, a nawet telewizory, na których wyświetlane są bajki – dzięki temu są to przestrzenie przyjazne dla dzieci, do których najmłodsi będą chętnie wracali. Pomaga to również uspokoić dzieci, które bywają najbardziej wymagającymi, niecierpliwymi pacjentami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *