Studia na kierunku Ochrona Środowiska – zadbaj o naszą planetę

2020-11-30 4:06:12
Należysz do grona osób, które z całych sił starają się dbać o Ziemię? Interesujesz się ekologią, segregujesz śmieci i starasz się edukować swoich znajomych o tym, jak możemy zadbać o naszą planetę? W dzisiejszych czasach osób podobnych do Ciebie jest coraz więcej: nie tylko dzięki mediom, ale także dzięki z dnia na dzień rosnącej świadomości, jak ważna jest dbałość o środowisko, w którym żyjemy.

 

Coraz więcej ludzi skupia się na tym, aby odpowiednio zapobiegać zanieczyszczeniom, choćby przez segregację śmieci i ich recykling. Jest wiele dość drobnych rzeczy w codziennym życiu, dzięki którym możemy zadbać o Ziemię. Jeśli chcesz poznać je wszystkie i zależy Ci na naszej planecie: wybierz kierunek, jakim jest Ochrona Środowiska!

Ochrona Środowiska: jaki to rodzaj kierunku?

Zacznijmy od tego, że Ochrona Środowiska jest kierunkiem znajdującym się w obszarze kierunków zarządzania. Dosłownie każdy aspekt działalności społecznej i gospodarczej człowieka wiąże się z koniecznością uwzględnienia jej wpływu na nasze środowisko. W dzisiejszych czasach zmiany gospodarcze i urbanistyczne zachodzą na tyle dynamicznie, że w ich wypadku koniecznie jest uwzględnienie ich wpływu na środowisko. Głównie realizowanymi zadaniami są: dbanie o ograniczenie energochłonności, a także zwiększenie wykorzystywania naturalnych, odnawialnych źródeł energii. Ponadto, tak samo ważnym aspektem jest gospodarowanie odpadami oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Wybór odpowiedniej uczelni

Jeśli należysz do osób, które zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów, jakim jest Ochrona środowiska, dobrze jest przyjrzeć się uczelni, która takowy oferuje. Ważne jest, aby program był aktualizowany na bieżąco, zgodnie z nowymi badaniami, dzięki którym w jak największym stopniu jesteśmy w stanie zadbać o naszą planetę. Jedną z nowoczesnych polskich uczelni, w których ofercie znajduje się ten kierunek, jest warszawska Wyższa Szkoła Zarządzania i Ekologii. Uczelnia ta oferuje zarówno studia I jak i II stopnia – dzięki temu możemy być pewni, że przekazana wiedza sprawdzi się w zawodowej praktyce.

Ochrona Środowiska – wiele specjalności

Kierunek, jakim jest Ochrona Środowiska, wcale nie jest jednorodny – na II stopniu tego kierunku możemy wybrać takie specjalności, jak:

  • Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa
  • Menedżer energii
  • Zdrowie i środowisko
  • Menedżer energii w Przedsiębiorstwie.

Każda z tych specjalności porusza rzecz jasna inne tematy – nadal związane z ochroną środowiska, ale z różnym podejściem, w zależności od danego aspektu.

Wiedza po kierunku Ochrona środowiska

Jeśli zdecydujesz się na wybór kierunku, jakim jest ochrona środowiska, z pewnością zdobędziesz wiedzę i umiejętności umożliwiające realizację zarówno podstawowych, jak i rozbudowanych zagadnień w zakresie ochrony środowiska – w skali regionalnej, krajowej, jak i globalnej. Rynek pracy w obecnych czasach jest otwarty dla osób z tą specjalizacją – głównie w Polsce i Unii Europejskiej, która kładzie mocny nacisk na ochronę środowiska.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *