Stylowe oświetlenie w biurze – co wybrać?

2018-10-04 12:44:51

Oświetlenie biurowe to nie tylko standardowe kasetony ze świetlówkami. Do wyboru mamy też różne inne lampy, które mogą wprowadzić do wnętrza styl i szyk. Na co warto zwrócić uwagę?

 

Biuro często wynajmujemy już z wyposażeniem, także z oświetleniem. Czasami jednak inwestor ma możliwość wprowadzenia zmian, które pomagają mu w dopasowaniu biura do swoich oczekiwań, wizerunku firmy, pracowników. Biuro wcale nie musi być nudne i mieć zachowawczej, nieciekawej aranżacji. Oprócz odpowiednich mebli i doboru kolorów możemy także postawić na różne źródła światła.

Lampy sufitowe inne niż wszystkie

Przy doborze odpowiedniego oświetlenia biurowego powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na lampy sufitowe – to właśnie ich zadaniem jest zapewnienie ogólnego oświetlenia we wnętrzu, zatem powinny dawać one jasne, dobrze rozproszone światło w całym pomieszczeniu.

Nie musimy jednak wybierać standardowych kasetonów świetlnych montowanych w suficie podwieszanym. Producenci mają dla nas o wiele więcej interesujących propozycji, które sprawdzą się w przestrzeni biznesowej. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na lampy wiszące w futurystycznych kształtach – mogą przypominać chmury albo elipsy, mogą mieć geometryczne kształty albo mogą być wykończone chromowanymi detalami. Będą świetnie prezentować się podwieszone nad stołem albo biurkiem.

W biurach często używa się też oświetlenia ledowego w formie oczek oraz taśm LED. Możemy stworzyć wtedy oryginalnie prezentującą się aranżację. Zaletą taśm i oczek jest właśnie możliwość dowolnego ich rozmieszczenia w suficie podwieszanym – mogą być układane symetrycznie albo bardziej chaotycznie.

Oświetlenie dodatkowe w biurze

W poszukiwaniu stylowego oświetlenia do biura powinniśmy również zwrócić uwagę na inne propozycje, a mianowicie na lampy biurkowe czy na lampy stojące. Dobrym wyborem mogą być też kinkiety, szczególnie w te w nowoczesnym, kubistycznym stylu, które również świetnie prezentują się przestrzeniach biurowych.

Przy doborze oświetlenia tego rodzaju najlepiej podążać jednym wyznaczonym tropem stylu. Wielu producentów ma w ofercie całe kolekcje lamp, które pasują do siebie. To ułatwi nam dokonanie zakupów.

Nie zapominaj o odpowiednich źródłach światła

W aranżacjach biurowych najlepiej sprawdzają się lampy wyposażone w źródło światła o barwie chłodnej albo neutralnej. Dlaczego? Ponieważ sprawiają, że wnętrza są bardziej przestronne, naturalnie doświetlone, przejrzyste. Co więcej takie barwy światła nastrajają pozytywnie do pracy, aktywizują w przeciwieństwie do światła ciepłego, które przeznaczone jest do relaksu.

Stylowe i praktyczne oświetlenie biurowe znajdziesz na Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *