Szafy gospodarcze – jaką pełnią funkcję i czy są potrzebne?

2022-03-03 11:47:46

Dbając o wyposażenie swojej firmy, należy myśleć nie tylko o tradycyjnych meblach biurowych. Jej bardzo ważną część mogą stanowić też te, wykonane z metalu. Mowa tu zarówno o sejfach czy szafach aktowych, które mogą stanąć w biurze, jak i o meblach typowo gospodarczych np. w pomieszczeniach, z których korzysta zespół dbający o utrzymanie porządku.

Czy potrzebuję mebli gospodarczych?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego jak dużą działalność prowadzisz i ile osób zatrudniasz. Jeśli posiadasz własne biuro i jest ono niewielkie, a jeśli chodzi o sprzątanie, korzystasz z usług firmy zewnętrznej – raczej mebel ten nie będzie Ci niezbędny. Jeśli jednak Twoja firma zajmuje większe biuro, piętro lub cały biurowiec, może się okazać, że szafa gospodarcza będzie Ci potrzebna i to nie jedna.

Mebel taki może stanąć bezpośrednio, w biurze. Najczęściej jest to miejsce na uboczu. Są też firmy, które przeznaczają całe pomieszczenia na cele gospodarcze. Przechowują w nich środki czystości, sprzęty potrzebne do utrzymywania czystości, zapasy artykułów higienicznych itd. Jeśli zarządzasz przedsiębiorstwem, które zajmuje więcej, niż jedno piętro, dobrze byłoby, gdyby na każdym z nich znalazło się pomieszczenie gospodarcze.

Jaką funkcję pełni szafa gospodarcza?

Wiele osób uznałoby, że regał wystarczy. Można poustawiać na nim wszystkie przedmioty, które wykorzystywane są do celów gospodarczych. W praktyce jednak nie jest to takie proste. Szafa gospodarcza to mebel zamykany na klucz. Posiada nie tylko półki, ale często także przestrzeń z drążkiem, na którym można zawiesić odzież prywatną lub roboczą, schować miotły, mopy, wiadra itd. O ile przechowywanie zapasów ręczników papierowych czy papieru toaletowego może odbywać się na półkach regałowych, o tyle są środki czystości, które lepiej jest trzymać pod kluczem.

Szafa gospodarcza to miejsce, w którym można schować płyny do mycia podłóg, czyszczenia sanitariatów, mebli, okien itd. Powinny być one otoczone specjalną troską, ze względu na zasady BHP. Omawiany mebel idealnie sprawdzi się do tego celu, nawet jeśli na cele gospodarcze przeznaczasz całe pomieszczenie. Zyskasz bowiem pewność, że nikt nie chwyci przez przypadek butelki ze środkiem chemicznym.

Metalowe są najlepsze

Metalowe szafy gospodarcze najlepiej pełnią swoją rolę. Przede wszystkim metal jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia oraz wilgoć. Nie musisz obawiać się o rdzę, jeśli zainwestujesz w takie, które pokryte są dobrej jakości farbą proszkową. Tego typu szafy łatwo jest utrzymać w czystości, a jednocześnie są oporne na działanie czynników zewnętrznych. Zamykane na klucz dobrze pełnią swoją rolę, ponieważ blacha będzie zabezpieczać ich zawartość.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *