WIELISZEW. Sześcioro rannych w tym dwie bardzo poważnie

2016-07-28 1:32:33

6 osób poszkodowanych w tym co najmniej 2 bardzo poważnie, 2 samochody roztrzaskane, na nogi postawione 4 zastępy straży pożarnej, 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, 2 radiowozy policyjne i kilka jednostek ratownictwa medycznego – to wczorajszy (27 lipca) bilans makabrycznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 631 w Olszewnicy Nowej.

Wczoraj 27 lipca około godziny 15.20 w Olszewnicy Nowej doszło do poważnego wypadku. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault jechał ul. Nowodworską w kierunku Nowego Dworu Maz. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem, a następnie uderzył w drzewo. Renault podróżowało 5 obywateli Ukrainy, w tym 4 kobiety. Oplem jechało dwoje osób, mężczyzna z kobietą. W wyniku tego zdarzenia pasażerka opla i 5 osób z renault zostali zabrani do szpitala. Z tego co wiem, to stan dwojga z nich był ciężki – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP Legionowo.

Fot. KP PSP Legionowo

Fot. KP PSP Legionowo

Na miejsce wypadku jako pierwszy przybył zastęp OSP z Kałuszyna. Strażacy zastali renault clio znajdujące się na środku drogi, którym podróżowało 5 osób. W pojeździe znajdowały się 3 zakleszczone kobiety z bardzo poważnymi urazami ciała, zaś mężczyzna z jeszcze jedną kobietą również z licznymi urazami ciała znajdowali się na poboczu. Drugi pojazd opel astra był około 50 metrów dalej na poboczu drogi. Dwie podróżujące nim osoby były już poza samochodem. Kobieta skarżyła się na dolegliwości kręgosłupa oraz szyi, zaś mężczyźnie nic się nie stało. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 631 w obu kierunkach został zatrzymany. Na miejscu pojawiły się dwa zespoły ratownictwa medycznego, służby przystąpiły do działań. Strażacy w asyście ratowników medycznych przy pomocy sprzętu hydraulicznego podjęli próby wydostania rannych kobiet ze zmiażdżonego renault clio.

Fot. KP PSP Legionowo

Fot. KP PSP Legionowo

Po chwili na miejsce dojechały kolejne zastępy PSP wraz z zastępcą komendanta powiatowego oraz dowódcami JRG Legionowo. Poszkodowane podczas wydobycia, były stale pod kontrolą ratowników medycznych. Zaś pozostali uczestnicy wypadku pozostawali pod ciągłą opieką ekip ratowniczych. Na miejsce cały czas dojeżdżały kolejne zespoły karetek pogotowia ratunkowego w tym również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po wydobyciu z zakleszczonego auta kobiet, poszkodowane przetransportowano na deskach ortopedycznych do zespołu ratownictwa medycznego. Po ustabilizowaniu funkcji życiowych, dwie najbardziej poszkodowane kobiety przetransportowano do załóg LPR, gdzie trafiły one drogą powietrzną do szpitali. Pozostali poszkodowani, czyli mężczyzna i 3 kobiety przetransportowano karetkami do szpitali. Po tym wszystkim na miejscu pozostał jeszcze zastęp OSP Kałuszyn i jednostki policji w celu przeprowadzenia swoich czynności. Na miejscu działały 3 zastępy PSP Legionowo, oraz OSP Kałuszyn. Cała akcja zastępów trwała blisko 3 godziny. Na czas działania służb ratowniczych wprowadzono objazdy drogami lokalnymi. Przebadany został kierowca opla, który okazał się trzeźwy. Od kierowcy renault została pobrana krew do analizy. Dokładne okoliczności wypadku ustalają teraz policjanci z wieliszewskiej komendy.

DB

Komentarze

1 komentarz

  1. p2p odpowiedz

    Tak się jeździ na wschodzie. Milion Ukrów jest już w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *