Szkoła kitesurfingu poza sezonem

2019-10-03 2:30:18
Początek października dla miłośników sportów wodnych oznacza jedno – koniec sezonu. Ale szkoła kite w tym czasie nie próżnuje.

 

Po pierwsze – przez cały czas organizowane są zagraniczne wyjazdy. Wiosną i latem są alternatywą do uprawia kite czy windsurfingu, zimą to jedyna opcja by popływać na desce. Tak więc mimo, że w Polsce nic się nie dzieje szkoła kitesurfingu nie próżnuje.

Okres zimowy to też dobry czas na to, żeby zrobić dokładny przegląd sprzętu. Po to by przed sezonem ekwipunek był dobrze przygotowany. Trzeba sprawdzić wszystkie pianki, trapezy i deski. To naprawdę sporo pracy, zwłaszcza jeśli szkoła jest spora i ma dużo sprzętu.

Często okres zimowy wykorzystuje się również po to, żeby przemyśleć dalszą strategię działania, plany na nadchodzący sezon, harmonogramy czy zespół.

Zdarza się bowiem, że konieczne są zmiany w zespole, choć o jakości szkoły świadczy też to, że pracownicy nie zmieniają się co sezon, a współpracują ze szkołą przez dłuższy okres czasu.

Poza sezonem ruch jest zdecydowanie mniejszy, i o ile latem warto sobie zarezerwować miejsce na kursie czy wykupić obóz dużo wcześniej, o tyle teraz nie ma już takiej konieczności. Ze znalezieniem terminu czy miejsca nie powinno być problemu.

W Polsce działa wiele szkół surfingowych, ale warto dobrze się zastanowić przed dokonaniem wyboru. Dobra szkoła wyróżnia się kilkoma zasadniczymi cechami – po pierwsze doświadczenie i wiedza. Jeśli szkołę prowadzą osoby, które same nie pływają to nie może się udać. Kite zyskuje na popularności i dlatego, za taki „biznes” bierze się wiele osób, którzy widzą w tym sporą szansę na zarobek, niewiele wiedząc o samej dyscyplinie. Takie szkoły lepiej omijać z daleka.

Warto sprawdzić kim są instruktorzy pracujący w szkole, jakie mają doświadczenie i czy jest ono poparte certyfikatami. Warto również pytać o metody nauki i wielkość grup. One bowiem w dużej mierze wpływają na jakość nauki i efekty. A na tym przecież najbardziej zależy kursantom.

Wybierając szkołę warto też zapytać o to czy szkoła ma swój sprzęt, z którego mogą korzystać kursanci. To ważne zwłaszcza dla osób, które stawiają pierwsze kroki w kite czy windsurfingu i nie chcą od razu wydawać dużych sum na zakup sprzętu. A poza tym potrzebują osób, które ten sprzęt im profesjonalnie dobiorą.

Każde pytanie jakie ci się nasuwa warto omówić z przedstawicielem szkoły, po to by potem uniknąć rozczarowań i niepotrzebnego stresu. Jeśli szkoła jest profesjonalna i poważnie pochodzi do tematu odpowie na każde w sposób wyczerpujący.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *