Facebook

Szkolenia pracowników = wzrost klientów

2018-05-21 11:54:01

W dzisiejszych czasach żadna firma nie może liczyć na wzrost wpływów i rozwój bez sprawnych systemów sprzedażowych. Z uwagi na coraz większą konkurencję oraz wysokie oczekiwana klientów coraz ciężej jest sprzedać określoną usługę lub produkt.

 

 

W jaki sposób rozwinąć kompetencje swoje i pracowników? Szkolenie zewnętrze czy wewnętrzne? Od czego zacząć? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań z pewnością szuka wielu przedsiębiorców. Aby nieco przybliżyć tematykę sprzedaży — w dzisiejszym artykule podpowiemy, z jakich szkoleń warto skorzystać.

Po pierwsze: świeżość

Wiele firm zatrudnia swoich trenerów, których zadanie polega na szkoleniu pracowników z produktu oraz umiejętności miękkich. W przypadku osób z długim stażem pracy coraz trudniej jest je do czegoś przekonać lub wprowadzić nowe — sprawdzone nawyki, które przełożą się na sprzedaż.

Warto zatem skorzystać z opcji szkoleń zewnętrznych, które z pewnością wprowadzą uczucie świeżości podczas warsztatów sprzedażowych. Nowe spojrzenie na sytuację z pewnością pozwoli ustalić obszary do rozwoju, które pozwolą osiągnąć oczekiwane cele.

Po drugie: indywidualne podejście

Zanim zdecydujemy się na dane szkolenie, warto ustalić, czy wszyscy pracownicy są na tym samym poziomie sprzedażowym. Dobrym pomysłem z pewnością będzie przeprowadzenie ogólne szkolenia dla wszystkich, po którym trener będzie mógł podzielić pracowników na określone grupy. Tematów szkoleniowych jest wiele, zatem warto skorzystać z kilku bloków, takich jak na przykład: sposób prowadzenia rozmowy z klientem, reakcja na obiekcje, zamknięcie sprzedaży itp.

Sprzedawca, który ma problem z przedstawieniem oferty z pewnością, nie powinien zacząć od szkoleń z finalizacji transakcji. Warto przeprowadzać szkolenia krok po kroku, aby w pełni przygotować pracowników do określonych ról.

Po trzecie: systematyczność

Jednorazowe szkolenie często pozwalają na zapoznanie pracowników z nowymi technikami sprzedażowymi. Ciężko jest jednak wszystko zapamiętać podczas jednego cyklu, dlatego warto pomyśleć o systematycznych spotkaniach, które pozwolą na utrwalenie i powtórzenie wiedzy.

To z pewnością najważniejsze wskazówki względem szkoleń sprzedażowych. Warto również pamiętać o tym, że prawidłowo przeszklony pracownik, to ogromna wartość dla firmy, która przekłada się zarówno na finanse, jak i na zaangażowanie danej osoby w pracy.

Zdarza się, że pracownicy, którzy nie wiedzą, w jaki sposób sprzedawać, szybko się wypalają, tracąc tym samym swój potencjał. Warto zatem rozważyć okresowe szkolenia sprzedażowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *