Szkolenia pracowników = wzrost klientów

2018-05-21 11:54:01

W dzisiejszych czasach żadna firma nie może liczyć na wzrost wpływów i rozwój bez sprawnych systemów sprzedażowych. Z uwagi na coraz większą konkurencję oraz wysokie oczekiwana klientów coraz ciężej jest sprzedać określoną usługę lub produkt.

 

 

W jaki sposób rozwinąć kompetencje swoje i pracowników? Szkolenie zewnętrze czy wewnętrzne? Od czego zacząć? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań z pewnością szuka wielu przedsiębiorców. Aby nieco przybliżyć tematykę sprzedaży — w dzisiejszym artykule podpowiemy, z jakich szkoleń warto skorzystać.

Po pierwsze: świeżość

Wiele firm zatrudnia swoich trenerów, których zadanie polega na szkoleniu pracowników z produktu oraz umiejętności miękkich. W przypadku osób z długim stażem pracy coraz trudniej jest je do czegoś przekonać lub wprowadzić nowe — sprawdzone nawyki, które przełożą się na sprzedaż.

Warto zatem skorzystać z opcji szkoleń zewnętrznych, które z pewnością wprowadzą uczucie świeżości podczas warsztatów sprzedażowych. Nowe spojrzenie na sytuację z pewnością pozwoli ustalić obszary do rozwoju, które pozwolą osiągnąć oczekiwane cele.

Po drugie: indywidualne podejście

Zanim zdecydujemy się na dane szkolenie, warto ustalić, czy wszyscy pracownicy są na tym samym poziomie sprzedażowym. Dobrym pomysłem z pewnością będzie przeprowadzenie ogólne szkolenia dla wszystkich, po którym trener będzie mógł podzielić pracowników na określone grupy. Tematów szkoleniowych jest wiele, zatem warto skorzystać z kilku bloków, takich jak na przykład: sposób prowadzenia rozmowy z klientem, reakcja na obiekcje, zamknięcie sprzedaży itp.

Sprzedawca, który ma problem z przedstawieniem oferty z pewnością, nie powinien zacząć od szkoleń z finalizacji transakcji. Warto przeprowadzać szkolenia krok po kroku, aby w pełni przygotować pracowników do określonych ról.

Po trzecie: systematyczność

Jednorazowe szkolenie często pozwalają na zapoznanie pracowników z nowymi technikami sprzedażowymi. Ciężko jest jednak wszystko zapamiętać podczas jednego cyklu, dlatego warto pomyśleć o systematycznych spotkaniach, które pozwolą na utrwalenie i powtórzenie wiedzy.

To z pewnością najważniejsze wskazówki względem szkoleń sprzedażowych. Warto również pamiętać o tym, że prawidłowo przeszklony pracownik, to ogromna wartość dla firmy, która przekłada się zarówno na finanse, jak i na zaangażowanie danej osoby w pracy.

Zdarza się, że pracownicy, którzy nie wiedzą, w jaki sposób sprzedawać, szybko się wypalają, tracąc tym samym swój potencjał. Warto zatem rozważyć okresowe szkolenia sprzedażowe.

Komentarze

1 komentarz

  1. Bezpłatne szkolenia odpowiedz

    Hej,
    Nie masz co zrobić z czsem?Nowe umiejętności?Jest na to rada.Wejdz na stronę http://www.szkolimyzadarmo.pl.
    kontakt:573-295-670

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *