Szkolna pełną parą

2016-07-08 3:16:09

Ekipa budowlana remontująca ul. Szkolną w Wólce Radzymińskiej (gm. Nieporęt) nie zwalnia tempa. Po przebudowie chodników nadszedł czas na położenie nowej jezdni. Kilometrowy odcinek zostanie wyremontowany za blisko 1 mln zł.

– Dzięki dobrej współpracy z gminą Nieporęt i wójtem Sławomirem Maciejem Mazurem Powiat Legionowski może realizować kolejną inwestycję, która nie tylko poprawia komfort życia mieszkańców, ale również zwiększa ich bezpieczeństwo. Podziękowania należą się radnym, zarówno powiatowym, jak i gminnym. Dzięki ich decyzjom starostwo może konsekwentnie i sukcesywnie realizować strategię, która pozwala powiatowi rozwijać się na wielu płaszczyznach – mówi starosta legionowski Robert Wróbel. Inwestycja dotyczy 700-metrowego odcinka ul. Szkolnej, na odcinku od ul. Topolowej do Leśnej w Wólce Radzymińskiej. Za wykonanie tej przebudowy Powiat Legionowski zapłaci 640 tys. zł. Ponadto dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez gminę Nieporęt remontowany odcinek zostanie wydłużony do ponad kilometra. Dlatego cała inwestycja wyniesie 960 tys. zł.

Wykonawca Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk położył już nowy chodnik z betonowej kostki oraz wykonał wjazdy na posesje. W kolejnym etapie budowlańcy wykonują remont jezdni. Również ona zyska nową nawierzchnię, a ponadto zostanie poszerzona do 6 metrów. Obecnie zerwano starą, zniszczoną nawierzchnię asfaltową, wyrównano za pomocą walca odcinek jezdni oraz położono na nim betonowy podkład i kładziona już jest nowa nawierzchnia asfaltowa. Bardzo ważnym elementem inwestycji będzie połączona z remontem jezdni budowa odwodnienia. Ostatnimi etapami remontu będzie stworzenie poprawiającej bezpieczeństwo nowej organizacji ruchu oraz podnoszącej walory estetyczne okolicy zagospodarowanie zieleni m. in. poprzez obsianie wyrównanych poboczy trawą.

oprac. JR, źródło i fot. Powiat Legionowski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *