Facebook

Szybciej, wygodniej, lepiej

2017-08-03 10:26:27

Coraz więcej spraw możemy załatwić za pomocą naszego smartfona, nie tylko sprawdzić pogodę czy wiadomości od znajomych i najnowsze plotki z życia gwiazd. Opłacenie rachunków, przelewy bankowe, karta płatnicza w telefonie czy w końcu bilet w telefonie to czasami drobne, a czasami spore udogodnienia.

 

Wakacje w pełni i mimo, ze pogoda nas nie rozpieszcza to całkiem sporo zwiedzam Polskę. Z racji nieco ograniczonego budżetu, taksówki odpadają a alternatywne przewozy osób nie wszędzie są dostępne. Jednak niemal każde miasto posiada komunikację miejską, a co za tym idzie można się po nim poruszać sprawnie i tanio. Rozkład jazdy w telefonie to nic szczególnego, czasami jest do tego aplikacja od Zarządu Transportu Publicznego czy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, czasami jest wrzucone w jedną z popularnych aplikacji do planowania podróży. Nie zawsze jednak znamy dokładnie jaki rodzaj biletów jest w użyciu, czy są biletomaty, czy można kupić bilet u kierowcy. Wtedy warto mieć bilet w telefonie, jako bezpieczną i wygodną alternatywę. W aplikacji wystarczy sprawdzić, czy miasto do którego się wybieramy jest w bazie. Jakie ma to zalety nad tradycyjnymi biletami?

Jest bardziej ekologiczne, ponieważ nie kupujemy papierowego biletu. Niby nic, jednak pomnożone przez osoby, które zrezygnowały z klasycznych biletów na przestrzeni lat, daje całkiem pokaźny wynik.

Jest wygodniejsze, nie musimy szukać drobnych do biletomatu, kiosku czy liczyć na to, że kierowca będzie mógł nam sprzedać bilet.

Bilet w telefonie trudniej zgubić, w końcu luźne papiery w kieszeni możemy wyrzucić przypadkiem, wyprać. Telefon owszem, też można zgubić, jednak zdarza się to znacznie rzadziej.

Jest bardziej opłacalne, z racji różnych promocji, związanych z wprowadzeniem nowego miasta, współpracy z wystawcą kart płatniczych, latem. Obecnie w wielu miastach płacąc kartą MasterCard, płacimy za bilet tylko złotówkę. W ciągu tygodnia jest to już kilkadziesiąt złotych w naszym portfelu.

Do tego dochodzi po prostu kwestia czytelności, wszystkie rodzaje biletów mamy wymienione w aplikacji, razem z tym czy są przejazdowe czy czasowe. Koniec ze zgadywaniem jaki bilet jest nam potrzebny w danej sytuacji.

Wszystkim, którzy jeszcze nie używali biletu w telefonie polecam spróbować. Nie kosztuje to nic, nie ma więc obaw że coś będzie nie tak.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *