Szybciej, wygodniej, lepiej

2017-08-03 10:26:27

Coraz więcej spraw możemy załatwić za pomocą naszego smartfona, nie tylko sprawdzić pogodę czy wiadomości od znajomych i najnowsze plotki z życia gwiazd. Opłacenie rachunków, przelewy bankowe, karta płatnicza w telefonie czy w końcu bilet w telefonie to czasami drobne, a czasami spore udogodnienia.

 

Wakacje w pełni i mimo, ze pogoda nas nie rozpieszcza to całkiem sporo zwiedzam Polskę. Z racji nieco ograniczonego budżetu, taksówki odpadają a alternatywne przewozy osób nie wszędzie są dostępne. Jednak niemal każde miasto posiada komunikację miejską, a co za tym idzie można się po nim poruszać sprawnie i tanio. Rozkład jazdy w telefonie to nic szczególnego, czasami jest do tego aplikacja od Zarządu Transportu Publicznego czy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, czasami jest wrzucone w jedną z popularnych aplikacji do planowania podróży. Nie zawsze jednak znamy dokładnie jaki rodzaj biletów jest w użyciu, czy są biletomaty, czy można kupić bilet u kierowcy. Wtedy warto mieć bilet w telefonie, jako bezpieczną i wygodną alternatywę. W aplikacji wystarczy sprawdzić, czy miasto do którego się wybieramy jest w bazie. Jakie ma to zalety nad tradycyjnymi biletami?

Jest bardziej ekologiczne, ponieważ nie kupujemy papierowego biletu. Niby nic, jednak pomnożone przez osoby, które zrezygnowały z klasycznych biletów na przestrzeni lat, daje całkiem pokaźny wynik.

Jest wygodniejsze, nie musimy szukać drobnych do biletomatu, kiosku czy liczyć na to, że kierowca będzie mógł nam sprzedać bilet.

Bilet w telefonie trudniej zgubić, w końcu luźne papiery w kieszeni możemy wyrzucić przypadkiem, wyprać. Telefon owszem, też można zgubić, jednak zdarza się to znacznie rzadziej.

Jest bardziej opłacalne, z racji różnych promocji, związanych z wprowadzeniem nowego miasta, współpracy z wystawcą kart płatniczych, latem. Obecnie w wielu miastach płacąc kartą MasterCard, płacimy za bilet tylko złotówkę. W ciągu tygodnia jest to już kilkadziesiąt złotych w naszym portfelu.

Do tego dochodzi po prostu kwestia czytelności, wszystkie rodzaje biletów mamy wymienione w aplikacji, razem z tym czy są przejazdowe czy czasowe. Koniec ze zgadywaniem jaki bilet jest nam potrzebny w danej sytuacji.

Wszystkim, którzy jeszcze nie używali biletu w telefonie polecam spróbować. Nie kosztuje to nic, nie ma więc obaw że coś będzie nie tak.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *