TAEKWON-DO. Nasze‭ ‬-‭ ‬brązowe !

2015-06-02 11:52:48

40‭ ‬medali Mistrzostw Świata w Taekwon-Do ITF zdobyli w we włoskim Jesolo reprezentanci Polski‭ ‬.‭ ‬21‭ ‬wywalczyli seniorzy,‭ ‬a‭ ‬19‭ ‬juniorzy.‭ ‬W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na trzeciej pozycji.‭ ‬W zawodach rywalizowało‭ ‬1019‭ ‬sportowców z‭ ‬52‭ ‬państw‭

Największymi wygranym Mistrzostw Świata w polskiej ekipie są:‭ ‬Ilona Działa,‭ ‬która wygrała kategorie walk do‭ ‬56‭ ‬kg seniorek.‭ ‬Ilona Omiecińska,‭ ‬zajęła pierwsze miejsce w walkach do‭ ‬62‭ ‬kg seniorek.‭ ‬Jakub Gadzała zwyciężył w kategorii walk powyżej‭ ‬75‭ ‬kg juniorów.‭ ‬W kategorii juniorek mistrzyniami świata zostały:‭ ‬Zuzanna Gadzała w walkach do‭ ‬60‭ ‬kg,‭ ‬Patrycja Piętak w walkach do‭ ‬50‭ ‬kg oraz Oliwia Podwysocka w kategorii walk do‭ ‬45‭ ‬kg.
Jak z powyższego wynika tym razem nasi taekwnodziści z klubu LKS‭ „‬Lotos‭” ‬Jabłonna,‭ ‬podopieczni trenera Tomasza Szczepaniuka,‭ ‬nie wystąpili w rolach głównych.‭ ‬Nie jednak wcale,‭ ‬że dwie nasze zawodniczki‭ (‬juniorka‭ ‬-‭ ‬Monika Nyrć i‭ ‬seniorka-‭ ‬Joanna Paprocka‭)‬,‭ ‬występujące we Włoszech w biało-czerwonych barwach,‭ ‬wracają z Jesolo z pustymi rękoma.‭ ‬Obie mają swój udział w medalowych żniwach‭ (‬łącznie Polacy zdobyli‭ ‬40‭ ‬medali‭)‬.

I tak kończąca swą piękną,‭ ‬sportową przygodę Joanna‭ „‬Paprotka‭” ‬Paprocka zdobyła,‭ ‬na swych ostatnich MŚ,‭ ‬brązowy medal‭ ‬w‭ ‬tzw drużynowych układach.‭ ‬Natomiast juniorka Monika Nyrć zdobyła takie brązowe medale trzy:‭ ‬w walkach powyżej‭ ‬65‭ ‬kg,‭ ‬w walkach drużynowych oraz drużynowych testach siły.‭ ‬Obu naszym zawodniczkom zarówno Joasi,‭ ‬jak i Monice,‭ ‬serdecznie gratulujemy i teraz już wiemy dlaczego R.‭ ‬Rynkowski śpiewa‭ „‬Dziewczyny lubią brąz…‭” ‬Mamy też nieśmiałe pytanie do Joanny Paprockiej:‭ ‬-‭ ‬Pani Joasiu,‭ ‬może warto jednak zakończyć sportową karierę dopiero po jesiennych mistrzostwach Europy‭?” (‬jb‭)